voxfm.pl  /  Blogi  /  Dziennik Afrykański
Archiwalny
Dziennik Afrykański

Dziennik Afrykański

Zabiorę Państwa w niezwykłą podróż w głąb Czarnego Lądu. Zaczynamy od Rwandy. Podczas kilku tygodni spędzonych w tym kraju poznałem niesamowitych ludzi i ich fascynujące i wzruszające historie. Rwanda to kraj, który bardzo szybko się rozwija - także dzięki nam - Polakom. Zapraszam na relacje z wyprawy!

Podziel się ze znajomymi

Najnowsze

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej to jeden z najważniejszych dni w kalendarzach organizacji humanitarnych. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych dla uczczenia wszystkich tych, którzy ponieśli śmierć lub zostali ranni niosąc pomoc innym.

Czytaj całość skomentuj

Archiwum


Dzieci Rwandy

Ostatni reportaż z Rwandy zdecydowałem się poświęcić dzieciom. Spotkałem ich tysiące, w różnych okolicznościach - kongijskie dzieci mieszkające w obozach dla uchodźców, dzieci w szkołach, dzieci w pracy...

czytaj całość skomentuj

Zdrowie równa się życie

W kraju, w którym średnia długość życia wynosi zaledwie 45 lat, opieka medyczna jest niczym największy skarb. Niestety w Rwandzie nie każdego stać na wizytę u lekarza, a nawet jeśli stać, to lekarzy zwyczajnie brakuje.

czytaj całość skomentuj

Ludobójstwo

Nie da się zrozumieć Rwandy, nie próbując choćby zrozumieć tego, co stało się 1994 roku. W Ludobójstwie z rąk sąsiadów, mężów, dzieci zginęło ponad milion Rwandyjczyków Tutsi.  

czytaj całość skomentuj

Reportaże z Rwandy w VOX FM codziennie po 17:30

Życie w Rwandzie, jak mieli się Państwo okazję przekonać, nie jest podobne do życia w Polsce. A jednak zarówno ten kraj jak i cała Afryka dynamicznie się zmienia. W którą stronę? O tym będzie mowa na antenie VOX FM.

czytaj całość skomentuj

Śni mi się Afryka

W bardzo wyraźnych obrazach, które przedstawiają ludzi dorosłych, dzieci, smaki i zapachy. Czasem wszystko spowija ciemność, czasem w tle są mieniące się wieloma odcieniami wzgórza – piękne i przejmujące wzgórza Rwandy.

czytaj całość skomentuj

Inne oblicze Afryki

Inne, czyli takie, które znamy najlepiej z książek, opowieści i filmów - rozległa, sięgająca po horyzont sawanna, a na niej dzikie zwierzęta. W Rwandzie jest tylko jeden Park Narodowy, w którym można zobaczyć typową afrykańską faunę - to park Akagera.

czytaj całość skomentuj