Wybory w Rzeszowie 2021 przesunięte? Ważny komentarz rzecznika rządu

2021-04-22 12:56 Arkadiusz Iskierka PAP.
Wybory na prezydenta Rzeszowa przesunięte?
Autor: pixabay

Wybory w Rzeszowie przesunięte? Jest taka możliwość. Rzecznik rządu komentuje możliwą zmianę daty wyborów prezydenckim w Rzeszowie. - Ze względu na kwestię potencjalnego ryzyka związanego z pandemią istnieje poważna możliwość przesunięcia terminu – mówił Müller. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym tygodniu!

Wybory w Rzeszowie przesunięte? Jest to możliwe, ze względu na ryzyko związane z pandemią. Müller w jednym z programów był pytany o przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa, a dokładnie o to, czy odbędą się one w zapowiadanym terminie, czyli 9 maja.

- Jest znak zapytania, bo sytuacja epidemiczna nadal nie jest dobra. Nie wykluczam, że wybory zostaną przesunięte, podobnie jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach, miesiącach, w innych miejscowościach. Spodziewam się, że decyzja ta zapadnie najpóźniej w przyszłym tygodniu biorąc pod uwagę aktualne wskaźniki epidemiczne, a może nawet w tym tygodniu, aczkolwiek przewiduję, że raczej w następnym - powiedział rzecznik rządu.

CZYTAJ TAKŻE: Druga ofiara śmiertelna po szczepieniach na COVID-19 na Podkarpaciu? Mężczyzna osunął się z krzesła

Wybory w Rzeszowie przesunięte? Na kiedy?

Michał Muller zapytany o to, na kiedy mogłyby zostać przesunięte wybory prezydenckie w Rzeszowie, nie był w stanie odpowiedź na pytanie, jak stwierdził nie zna analiz.

- Jeśli będą przełożone, to na taki czas, który jest realny do przeprowadzenia tych wyborów, choć jeszcze niedawno wydawało się, że ten termin majowy jest możliwy. Myślę, że ze względu na kwestię potencjalnego ryzyka istnieje poważna możliwość przesunięcia tego terminu – dodał.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory miały odbyć się 9 maja.

Obecnie na urząd prezydenta Rzeszowa jest czterech kandydatów: Konrad Fijołek, którego popierają m.in. Lewica, KO, PSL, Polska 2050 Szymona Hołowni, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, popierana m.in. przez PiS wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz wspierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Kwietniowa Rzeszowska Masa Krytyczna indywidualnie!
Sonda
Czy nauczanie hybrydowe to dobre rozwiązanie?
Źródło: Wybory w Rzeszowie 2021 przesunięte? Ważny komentarz rzecznika rządu
Nasi Partnerzy polecają