Chciała sprzedać sukienkę, straciła ponad 6 tys. zł

2023-01-26 16:45 M.Sze
Oszuści
Autor: KMP Siedlce

Oszuści w natarciu. 29-latka z gminy Skórzec chciała sprzedać sukienkę, a straciła ponad 6 tys. zł. Oszuści włamali się na jej konto bankowe i zaciągnęli pożyczkę.

Do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zgłosiła się mieszkanka gminy Skórzec. Kobieta za pośrednictwem jednej z popularnych aplikacji chciała sprzedać przedmiot. Skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który przed dokończeniem transakcji wysłała link logowania do rachunku bankowego. Niestety kobieta kliknęła w link, przez co dała mu dostęp do swojego rachunku bankowego. Za jego pośrednictwem na dane pokrzywdzonej zaciągnął on szybką pożyczkę, a następnie wypłacił z rachunku bankowego kwotę 6300 zł.

Niestety oszuści  ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w internecie, ale też wśród sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, żeby nie „klikać” w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i podawać danych z karty płatniczej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności.

Źródło: Chciała sprzedać sukienkę, straciła ponad 6 tys. zł
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany