MAZOWIECKIE: OBOSTRZENIA po 26.04 - czy ograniczenia będą zniesione?

MAZOWIECKIE: OBOSTRZENIA po 26.04 - czy ograniczenia będą zniesione?
Autor: canva.com Warszawa

W środę 21 kwietnia odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas spotkania z mediami ogłoszono zniesienie części obostrzeń od poniedziałku 26 kwietnia w województwach z mniejszą liczbą zakażeń koronawirusem. Czy Mazowieckie znalazło się w tej grupie?

Mazowieckie - obostrzenia po 26.04 będą zniesione? To pytanie, które mogą sobie zadawać wszyscy mieszkańcy województwa. Podczas konferencji premiera i ministra zdrowia w środę 21 kwietnia podano informacje dotyczące regionalizacji obostrzeń sanitarnych w Polsce. Podczas zebrania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęte zostały najnowsze decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń. O znoszeniu restrykcji związanych z pandemią COVID-19 w województwach z najmniejsza liczba zakażeń koronawirusem i małym obłożeniem szpitali, mówiły już nieoficjalne informacje sprzed konferencji 21.04. Dla osób żyjących na terenie Mazowsza najważniejsze jest, czy regionalizacja obostrzeń po 26 kwietnia będzie dotyczyła też ich województwa. Od tego zależy bowiem wznowienie działalności wielu przedsiębiorstw, sklepów i lokali usługowych.

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku

Regionalizacja obostrzeń dla Mazowsza - czy ograniczenia zostają?

W województwach, gdzie liczba zakażeń jest najniższa, będą między innymi otwarte galerie handlowe i punkty usługowe takie jak salony fryzjerskie, kosmetyczne i studia tatuażu. Dla mazowieckich przedsiębiorców jest to szczególnie ważne, gdyż przez lockdown wiele biznesów znalazło się na granicy bankructwa. Na zniesienie obostrzeń czekają też mieszkańcy i mieszkanki województwa. Wszystkim marzy się bowiem przynajmniej częściowy powrót do normalności.

Po konferencji sytuację dla Mazowsza można określić jako umiarkowanie dobrą. Województwo znalazło się w grupie rejonów, w których nastąpi luzowanie obostrzeń. Nie będzie to jednak pełne zniesienie restrykcji. Adam Niedzielski przekazał, że między innymi na Mazowszu od 26 kwietnia znów działać będą lokale usługowe, takie jak fryzjerzy, salony kosmetyczne czy salony tatuażu. Od poniedziałku przywrócone zostaje też nauczanie hybrydowe dla klas i-III. Dalszego luzowania obostrzeń można się spodziewać w maju, kiedy to zostanie przedstawiony dokładniejszy plan rządu.

Sonda
Czy powinny zostać zniesione wszystkie obostrzenia?
Źródło: MAZOWIECKIE: OBOSTRZENIA po 26.04 - czy ograniczenia będą zniesione?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany