Andrzejki 2022. NAJPOPULARNIEJSZE wróżby na Andrzejki! Większość z nich pamiętasz ze szkoły

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki. Zgodnie ze zwyczajem, w tym roku również przypadają na noc z 29 na 30 listopada - z wtorku na środę. Warto w tym czasie wrócić to tradycyjnych pogańskich zwyczajów - lać wosk i sprawdzić najpopularniejsze wróżby. Jakie są najlepsze zabawy andrzejkowe? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii.

Andrzejki 2022. Już niedługo będziemy mogli sobie polać wosk, a jak szczęście dopisze - może akurat spełni się to, czego oczekujemy. Andrzejki to magiczny wieczór - potocznie nazywany także ostatkami - który obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada. Imieniny obchodzą w ten dzień mężczyźni o imieniu Andrzej. Jednocześnie każdy z nas może przygotować wtedy nastrojowy wieczór wróżb. W grę wchodzi tutaj przebijanie papierowego serca igłą, ustawianie butów i wiele innych andrzejkowych atrakcji, które pamiętamy jeszcze ze szkoły. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą się przy tym świetnie bawić. Co ciekawe, dawniej andrzejkowe magiczne wróżby miały charakter wyłącznie matrymonialny. Praktykowały je tylko niezamężne dziewczyny, jednak z czasem święto zaczęło mieć bardziej luźny charakter. Dzisiaj Andrzejki mogą obchodzić również panowie.

Andrzejki to polska tradycja, której początków możemy sięgnąć w 1557 r. Warto więc ją kultywować nadal. Jakie są najlepsze wróżby na Andrzejki? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii wszystkie szczegóły!

Źródło: Andrzejki 2022. NAJPOPULARNIEJSZE wróżby na Andrzejki! Większość z nich pamiętasz ze szkoły
Nasi Partnerzy polecają