Tak zrobisz faworki w 15 minut! Mądra Babcia podaje sekretny przepis

Faworki
Autor: Wikimedia Commons

Tłusty Czwartek to dzień i jednocześnie święto dla wszystkich łasuchów. Właśnie wtedy każdy z nas może jeść pączki i faworki do oporu, nie licząc kalorii. Uczta ta zbliża się wielkimi krokami. Możemy kupić gotowe słodkości, albo poświęcić trochę czasu i zrobić je w domu. Jaki jest sprawdzony przepis na faworki? Sprawdźcie poniżej.

Tłusty Czwartek 2023. Na to wielkie święto rok w rok czekają wszystkie łasuchy. W dzień ten bowiem, wedle tradycji, dozwolone jest objadanie się bez ograniczeń, a kalorie nie mają najmniejszego znaczenia. Jemy przeważnie pączki. Sprawdzają się jednak też w tym dniu równie popularne faworki i oponki. Jak się okazuje, przepis właśnie na faworki jest wybitnie prosty, a zrobienie ich może zająć zaledwie... 15 minut!

Tłusty Czwartek. Najlepszy przepis na faworki. Mądra Babcia radzi

W Tłusty Czwartek jemy przeważnie pączki. W całej Polsce właśnie taki zwyczaj jest najbardziej popularny. Na uwadze warto mieć, że nie wszyscy są ich fanami. Co w takim razie można zjeść zamiast tych smakołyków, aby uczciwie święcić Tłusty Czwartek w tym roku? Alternatywą mogą być inne słodkości i wypieki! Wystarczy przygotować lub kupić te, które naprawdę się lubi. Mogą być to chrupiące gofry z owocami, serniki, croissanty, bardzo proste bezy czy smakowite muffinki. W grę wchodzą też faworki, zwane inaczej chrustem, które mają nieco mniej kalorii i łatwo je przyrządzić samemu w domu.

Nazwa faworki pochodzi z francuskiego. Wyglądem przypominają wstążeczki, tasiemki. Humorystycznie do smażenia ich podchodzi Mądra Babcia, prowadząca swojego kulinarnego bloga i kanał na You Tube. Udowadnia, że smakołyki można zrobić w 15 minut - będą chrupiące i niebiańsko kruche.

Przepis na faworki. Składniki

  • 1/2 kg mąki;
  • 5 dużych żółtek;
  • 5 łyżek śmietany;
  • 2 łyżki spirytusu;
  • 1/2 łyżeczki soli

A Wy będziecie sami robić, czy kupicie w cukierni?

Czytaj także: Tłusty Czwartek 2023. Kiedy wypada? Co to za święto?

Źródło: Tak zrobisz faworki w 15 minut! Mądra Babcia podaje sekretny przepis
Nasi Partnerzy polecają