Zmiana czasu na zimowy 2022. Kiedy i w którą stronę przekręcamy wskazówki?

Zmiana czasu na zimowy
Autor: pixabay.com Zmiana czasu na zimowy

Już niebawem wszyscy przestawimy wskazówki zegarków. Zbliża się bowiem zmiana czasu na zimowy. Na kiedy wyznaczono ten moment? Pośpimy godzinę dłużej czy krócej? Odpowiedzi na te pytania w naszym artykule.

Zmiana czasu na zimowy w 2022 roku oznacza dla nas konieczność przestawienia zegarków. Choć od kilku lat kraje Unii Europejskiej domagały się odejścia od zmiany czasu, a Komisja Europejska rozpoczęła nawet prace nad projektem znoszącym ten obowiązek, na razie nic nie wskazuje, by stało się to w najbliższych latach. Pojawiły się bowiem ważniejsze wyzwania, czyli walka z pandemią i wojna w Ukrainie. W tym roku przejdziemy więc na czas zimowy tak, jak w ubiegłych latach. Kiedy i w którą stronę przesuniemy wskazówki? Sprawdźcie, w jakim dniu czeka nas najbliższa zmiana czasu na zimowy.

Zmiana czasu na zimowy 2022 - śpimy godzinę dłużej czy krócej?

Zmiana czasu na zimowy planowana jest zawsze na ostatni weekend października. W tym roku będzie to noc z 29.10 na 30.10. Zegarki przestawiamy o godzinę. W którą? Dobra informacja dla tych, którzy lubią dłużej pospać - wskazówki cofniemy z 3:00 na 2:00. Pod kołdrą spędzimy więc dodatkową godzinę.

Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce?

W Polsce daty zmian czasu ustalane są w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 marca 2022 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2022-2026. Oznacza to, że przynajmniej do 2026 roku będziemy jeszcze przestawiać wskazówki.

Bartoszyce. Para łosi przeszła przez drogę po przejściu dla pieszych