Te filmy i seriale kręcono we Wrocławiu. Sprawdź, czy znasz je wszystkie! (LISTA)

2023-01-26 14:59 Jakub Luberda
Wrocław
Autor: Wikimedia Commons

O tym, że Wrocław jest miastem pięknym, wiemy nie od dziś. Unikatowa architektura i urokliwe Stare Miasto przyciągają nie tylko turystów, ale także filmowców, którzy chętnie wykorzystują stolicę Dolnego Śląska w swoich produkcjach. W jakich filmach i serialach wystąpił Wrocław?

Filmy kręcone we Wrocławiu mają w sobie coś wyjątkowego. Architektura miasta wykorzystywana jest w bardzo różne sposoby, a często stolica Dolnego Śląska w zagranicznych produkcjach musi wcielać się w rolę... Berlina. Oprócz całej rzeszy paradokumentów pokroju "Dlaczego ja?", powstało tutaj kilka bardzo ambitnych produkcji.

W marcu we Wrocławiu kręcony jest również nowy film Patryka Vegi - "Trinity" jego akcja osadzona będzie w latach 60., a znając polskiego reżysera produkcja może okazać się dosyć... kontrowersyjna.

Wśród większych i bardziej znanych tytułów znajdziemy przynajmniej 180 filmów i seriali, których akcja, albo przynajmniej jej część, dzieje się w stolicy Dolnego Śląska. Poniżej prezentujemy 11 najciekawszych według nas filmów i seriali, które kręcone były we Wrocławiu. Kolejność przypadkowa!

Źródło: Nie tylko "Wielka Woda". Te filmy i seriale kręcono we Wrocławiu. Znasz je wszystkie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany