20 pozytywnych wyników testów w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

2021-04-29 14:14 hz
Ile zarabia się w straży granicznej? Zarobki, dodatki i wsparcie finansowe [ZESTAWIENIE]
Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej już po raz drugi w tym roku został przeprowadzony kolejny etap postępowania kwalifikacyjnego, który do tej pory organizowany był wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie czy w Lubaniu.

Przez dwa dni (27-28.04.2021) w komendzie oddziału do drugiego etapu rekrutacji przystąpiło 27 osób. Kandydaci do służby musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. W sumie wynik pozytywny z drugiego etapu otrzymało 20 kandydatów, przed którymi jeszcze tylko komisja lekarska i być może już w czerwcu tego roku osoby te zasilą szeregi Podlaskiego Oddziału SG.

Jak tłumaczy Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowa POSG, możliwość organizowania w siedzibie oddziału drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego wprowadziło Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które weszło w życie 23 lipca 2020 roku. Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci do służby w Straży Granicznej mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę i nie muszą tak jak to było wcześniej jechać do jednego z ośrodków szkoleń Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie czy w Lubaniu. Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie poza funkcjonariuszami z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli się również przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Raport z Anteny 29.04

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?

- Służba w Straży Granicznej to perspektywa ciągłego doskonalenia zawodowego, możliwość wyboru specjalizacji np. technika kryminalistyki, eksperta do spraw fałszerstw dokumentów, kradzionych pojazdów czy przewodnika psa służbowego - dodaje rzeczniczka. - Funkcjonariusze Straży Granicznej biorą również udział w misjach międzynarodowych organizowanych w ramach umów bilateralnych z innymi krajami np. Macedonią lub przez Agencję Frontex m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech. To dodatkowo atrakcyjne wynagrodzenie, prawa emerytalne po 25 latach służby, nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe.

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły nabór do służby. W tym roku planowanych jest do przyjęcia 58 osób. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce nabór.

Źródło: 20 pozytywnych wyników testów w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany