Podcasty VOX FM

2021-06-08 14:54

Gruba Ryba, Zło - Zbrodnia Ofiara Łowca, Punkt Krytyczny, Extramocni, Między biegunami, Kochaj albo Rzucaj, Suchary Pana Ryśka, Czerwony Kapturek. Posłuchaj Podcastów VOX FM.

ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara
Zło - cover_2

Autor: canva

Ted Bundy, Jeffrey Dahmer, Ed Kemper, ale też Zdzisław Marchwicki, czy Joachim Knychała. W każdym odcinku programu ZŁO przedstawiam historie seryjnych morderców. Usłyszycie najbardziej przerażające opowieści, które wydarzyły się naprawdę. Zabierzemy Was do Stanów Zjednoczonych, Rosji, Argentyny, będzie też sporo historii z Polski. Pokażemy je takimi, jakie były, czyli bez cenzury i pomijania szczegółów. Zaprasza, Marta Kiermasz.

Nie ma głupich pytań.
Nie ma głupich pytań_podcast_cover

Autor: canva

Audycja, w której szukamy odpowiedzi na niecodzienne pytania. Skąd wzięły się przekleństwa? Dlaczego zwierzęta dzielimy na „jadalne” i na „przyjaciół”? Czy współczesne dzieci są uzależnione od smartfonów? Pytania niejednokrotnie kontrowersyjne, ale też takie, które wiele osób zadawało sobie w głowie. Odpowiedzi na nie będzie chciała poznać Ewelina Kamińska. Dziennikarka VOX FM do odpowiedzi na te zagadnienia zapraszać będzie ekspertów w swoich dziedzinach, by z nimi zastanowić się nad intrygującymi ją i słuchaczy kwestiami.

Co ludzie powiedzą?
Co ludzie powiedzą?

Autor: voxfm.pl

Cotygodniowa audycja, w której Adam Feder rozmawia z Polakami na bazarach, na ulicach miast oraz wsi i porusza z nimi gorące, budzące emocje tematy. Mocne, soczyste wypowiedzi Polaków o drożyźnie, biedzie, wojnie, o aferach i politycznych podziałach, sprawy, którymi teraz żyje ulica, okraszone ciętym komentarzem autora, tylko w audycji "Co Ludzie Powiedzą"!

Punkt Krytyczny
Punkt Krytyczny

Autor: vox fm

Kto zawinił? Co doprowadziło do tragedii? Jak wyglądały ostatnie minuty i godziny przed dramatem? Odpowiedzi na te pytania w nowym programie VOX FM - Punkt Krytyczny. Przyjrzymy się katastrofom, o których mówiła cała Polska- w powietrzu, na torach, na drogach. Kamil Rutkowski odkrywa fakty na temat przyczyn oraz przebiegu tragicznych wydarzeń.

Kochaj albo Rzucaj
Kochaj albo Rzucaj VOX FM

Autor: VOX FM

Jesteś w stanie wybaczyć największe grzechy swojej drugiej połowie? A może nie chcesz nawet na nią patrzeć? Pawelec nadchodzi z pomocą! Rozłoży sytuację na części pierwsze i zrobi, co się da, aby pogodzić zwaśnione strony. 

Goście Jest Weekend
Goście Jest Weekend

Autor: voxfm.pl

Zabawne, czasami wzruszające, ale na pewno bez oczywistości rozmowy z gwiazdami - zaprasza Paweł Doncbach.

Kup Ciuszek - czyli Swojski ŁAD
Kup-ciuszek czyli Swojski Ład. Wyjątkowa bajka na Dzień Dziecka od VOX FM

Autor: VOX FM

Jak wyglądałoby życie Kopciuszka we współczesnych realiach? VOX FM przygotowało bajkę na Dzień Dziecka.

Bajkę Kopciuszek zna praktycznie każdy, w naszej wersji akcja dzieje się współcześnie. Główna bohaterka Magdalena Ciuch prowadzi swój własny biznes - sklep z używaną odzieżą o wdzięcznej nazwie Kup-Ciuszek. Dostaje zlecenie na przygotowanie strojów na bal karnawałowy. I tu tak naprawdę zaczyna się historia. Na jakie problemy trafi w Swojskim Ładzie i kto przyjdzie jej z pomocą?

Gruba ryba, czyli wynurzenia Zdziśka
Gruba ryba, czyli wynurzenia Zdziśka. Podcast VOX FM

Autor: VOX FM

Świat z perspektywy wędkarza. Opowieści zapalonego wędkarza, który już na nie jednym łowisku był, nie jedno w życiu widział. Opowiada o wszystkim, o rybach, o współzawodnictwie, o przyjaźni, a przede wszystkim o sobie. Główny bohater człowiek szczery, wesoły i uczciwy… jak autor - Przemek Sasowski.

Powstanie Warszawskie - wspomnienia ps. Iskra.
Wspomnienia Powstanki Warszawskiej

Autor: jacek ponder

Miało trwać kilka dni, przeciągnęło się na ponad dwa miesiące. Powstanie Warszawskie było największą operacją militarną Armii Krajowej i największym zrywem wolnościowym w czasie drugiej wojny światowej. Niestety, pociągnęło za sobą też mnóstwo ofiar. Zginęło nawet dwieście tysięcy cywilów, a Warszawa stała się gigantyczną górą gruzów. Dziś mija dokładnie 78 lat od tych wydarzeń. Pamięć o bohaterach czuć w każdym mieście w Polsce, a o godzinie 17:00, czyli w Godzinę W, stolica, jak co roku, zatrzymuje się na chwilę, by pochylić głowę nad tymi, którzy walczyli.

O tym, co działo się od sierpnia 1944 najlepiej opowiedzą jednak sami Powstańcy. Jedną z nich była Zofia Gordon, ps. Iskra. Rodowita warszawianka, która w wieku 16 lat musiała chwycić za broń i pomagać swoim przyjaciołom. W czasie Powstania była sanitariuszką. Zmarła 30 listopada 2021, ale przed śmiercią zaprosiła nas na rozmowę.

Extramocni
Extramocni. Podcast VOX FM

Autor: VOX FM

Suchary Pana Ryśka
Suchary Pana Ryśka. Podcast VOX FM

Autor: VOX FM

Czy gwiazdy znają się na żartach? Sprawdź razem z Ryśkiem :)

Między biegunami
Między biegunami. Podcast VOX FM

Autor: VOX FM

Między biegunami - program publicystyczny na antenie VOX FM, w którym co tydzień Marta Kiermasz rozmawia z zaproszonymi do studia gośćmi. Poruszane są tematy dotyczące bieżących wydarzeń, ale nie tylko. Znaleźć tu można obszerne dyskusje z psychologami, ekologami i aktywistami. Program do wysłuchania w każdą niedzielę od 8:00 oraz na VOXFM.pl.

Czerwony Kapturek – nowe porządki
Czerwony Kapturek VOX FM

Autor: VOX FM

Każdy z nas pamięta baśń o dziewczynce w czerwonej pelerynie, która rusza sama przez las w odwiedziny do babci z koszyczkiem pełnym smakołyków. Jak to wszystko się skończyło u Braci Grimm doskonale wiemy, ale mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. „Czerwony Kapturek – nowe porządki” to nowa wersja dobrze znanej bajki. W nagraniu wzięli udział dziennikarze i prezenterzy stacji, których głosy są znane z codziennych programów. Autorem tekstu nowej odsłony baśni Braci Grimm, inspirowanej rzeczywistymi wydarzeniami, jest Przemek Sasowski. W tytułową rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Marta Kiermasz.

Choinkopol
Choinkopol

Autor: VOX FM

Bohaterem tego przedsięwzięcia jest Władysław Kowalski z Choinkopolu.

Pan Władek jest bezpośrednim doradcą klienta oraz samozwańczym kierownikiem stoiska z choinkami.

Punkt zlokalizowany jest tuż przy markecie więc ma pełny przekrój naszego społeczeństwa.

Ma dar obserwacji i sporo doświadczenia w pracy z ludźmi. Komentuje rzeczywistość przedświąteczną.

Doradzi, podpowie, złotówki więcej nie weźmie.

Psycholog amator z odrobiną siermiężnego humoru.

Liczy się ENERGIA.
PKEE

Autor: materiał prasowy

Badanie przeprowadzone przez IBRiS pokazało, że prawie 70 proc. Polaków planuje zwracać większą uwagę na oszczędzanie energii elektrycznej w okresie wakacyjnym. Ceny energii będą rosły, więc tylko od nas w dużej mierze zależy wysokość rachunku za prąd. Być możemy nie do końca zdajemy sobie jednak sprawę, jakie działania powinniśmy podjąć, aby nasze oszczędzanie nie kończyło się tylko na deklaracjach. Posłuchaj podcastów - Liczy się ENERGIA.