ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara. Podcast VOX FM

2021-06-08 14:43
Zło - cover_2
Autor: canva

"Zło - Zbrodnia, Łowca, Ofiara" - podcast Marty Kiermasz, w którym przybliżamy Wam historie wstrząsających zbrodni, sposoby działania seryjnych morderców, ich psychikę, motywy, powody dla których zaczęli zabijać.

Nannie Doss - Chichocząca Babcia

Nannie Doss czarowała uśmiechem i uwodziła z powodzeniem mężczyzn. Doczekała się pięciu małżeństw, z czego cztery - zakończyły się przedwczesną śmiercią partnerów. Za tymi tajemniczymi zgonami stała właśnie ona, Chichocząca Babcia. Po buteleczkę z arszenikiem sięgała równie często, jak po książkę kucharską. Zabiła co najmniej 11 osób, w tym własne dzieci.

Listen to "Nannie Doss - Chichocząca Babcia. ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara" on Spreaker.

Wayne Williams - znikające dzieci z Atlanty.

Zbrodnie popełnione na dzieciach odciskają szczególne piętno na społeczeństwie. Tworzą szczelinę, której nie udaje się już niczym załatać. Wraz z pogrążonymi w bólu rodzicami, cierpią sąsiedzi, nieznajomi, milczący obserwatorzy. Atlanta w latach 80-tych XX wieku uznawana była za centrum afroamerykańskiej kultury, kolebki ruchu na rzecz praw człowieka, a jednocześnie była pełna rasowych podziałów. To tutaj doszło do seryjnych zabójstw afroamerykańskich dzieci, za które oskarżano i skazano czarnoskórego Wayne Williamsa. Większość rodzin od początku nie wierzyła w jego winę. Część dowodów wskazywała na związek członków Ku Klux Klanu z morderstwami, jednak władzom Atlanty zależało na szybkim zamknięciu sprawy i znalezieniu winnego. Poznaj historię zaginionych dzieci z Atlanty.

Listen to "Wayne Williams - znikające dzieci z Atlanty [ ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.

Charles Manson - seryjny morderca, który sam nigdy nie zabił.

Czy można być mordercą, choć samemu tak naprawdę nikomu życia się nie odebrało? Można też mieć na tyle wpływową i psychopatyczną osobowość, która pozwoli zawładnąć umysłami innych i nakłoni ich do działań, które nie mieszczą się w żadnej skali moralności. Tak w dużej mierze działają sekty, które najpierw kuszą ambitnymi hasłami, pełnymi odwołań do duchowego rozwoju i życiowych przemian, później wciągają w swoje sidła coraz bardziej, odcinają od rodziny i bliskich, aż całkowicie przejmują kontrolę nad każdą myślą nowej osoby. Wyrwanie się z takiego środowiska nierzadko kończy się porażką, a konsekwencje tkwienia w sekcie bywają wstrząsające. Posłuchaj historii krwawego mordu jakiej dokonała sekta Charlesa Mansona.

Listen to "Charles Manson - seryjny morderca, który sam nigdy nie zabił. [ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.

"Zło - Zbrodnia, Łowca, Ofiara" - SEZON 1.

Posłuchaj wcześniejszych podcastów.

Listen to "Mary Ann Cotton cz.1" on Spreaker.

>> Podcasty VOX FM - wróć do pełnej listy podcastów <<

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany