Aida to postrach dilerów i jedyny płochacz niemiecki w polskiej policji [ZDJĘCIA]

2021-09-29 13:14 hz
Aida zasiliła szeregi KMP w Suwałkach [ZDJĘCIA]
Autor: KMP Suwałki

Do suwalskiej jednostki Policji dołączyła Aida - płochacz niemiecki - specjalistka od wyszukiwania zapachów narkotyków. Jej opiekunem jest aspirant Piotr Dembiński, który od niemal 10 lat jest przewodnikiem psów służbowych. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli specjalne szkolenie i od kilku tygodni pełnią już wspólnie służbę.

Kilka tygodni temu półtoraroczna Aida rasy płochacz niemiecki wspólnie ze swoim przewodnikiem ukończyła szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez ponad cztery miesiące ćwiczyła między innymi posłuszeństwo i pokonywanie przeszkód. Poza ćwiczeniami sprawnościowymi Aida była szkolona do zadań specjalnych. Musiała nauczyć się rozpoznawać zapachy narkotyków.

Wyspecjalizowała się w tym bardzo dobrze. Już w pierwszych dniach służby udowodniła, że jej nos jest niezawodny.

- Wspierając policjantów w działaniach wymierzonych w przestępczość narkotykową, kilka dni temu wytropiła ponad 370 gramów narkotyków - informuje suwalska policja. - Przewodnik i jego czworonożna partnerka nauczyli się współpracy i tworzą teraz zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu wzajemne zaufanie i umiejętności wykorzystują w codziennej służbie.

Praca psów policyjnych

Opiekun Aidy cieszy się, że jest ona psem energicznym i posłusznym. Z radością wykonuje powierzone zdania. Jest przy tym bardzo konsekwentna. Twierdzi, że praca z nią to przyjemność, bo traktuje ją jak zabawę, a dodatkowo jest niezwykle oddana swojemu opiekunowi. Ulubioną nagrodą Aidy jest wspólna zabawa z piłką.

Aida to trzeci pies służbowy aspiranta Piotra Dembińskiego. Zdzisiek nadal pozostaje pod opieką aspiranta Piotra Dembińskiego i wspólnie patrolują ulice. Aida dołączyła do rodziny policjanta i pozostaje z nim także poza służbą.

Czy rozpoznasz rasy psów? [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za rasa?
Co to za rasa?
Źródło: Aida to postrach dilerów i jedyny płochacz niemiecki w polskiej policji [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają