Atak zimy w Podlaskiem. Śnieżyca, śliskie drogi, wypadki [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: OSP Szypliszki Atak zimy w Podlaskiem. Śnieżyca, śliskie drogi, wypadki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Atak zimy w Podlaskiem. Śnieżyca, śliskie drogi, wypadki [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-20 15:42

Gwałtowne opady śniegu dotarły również do województwa podlaskiego. Mieszkańcy regionu od rana zmagali się z trudnymi warunkami atmosferycznymi: śnieżycami, śliskimi drogami oraz utrudnieniami w ruchu. Nie obyło się bez wypadków.

Intensywne opady śniegu nawiedziły województwo podlaskie nad ranem (20 stycznia) i w okolicach południa. Momentami na drogach w regionie panowały naprawdę trudne warunki, nawierzchnie pokryte zostały nie tylko białym puchem, ale również lodem.

Chociaż podlaska policja zawsze w takiej sytuacji apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowania prędkości pojazdów do panujących warunków, w województwie doszło do kilku wypadków. Groźnie wyglądała kolizja na trasie Budzisko-Suwałki, gdzie doszło do zderzenia aut ciężarowych. Droga krajowa nr 8 została całkowicie zablokowana.

- DK 8 w m. Szypliszki, droga zablokowana w obu kierunkach po kolizji dwóch pojazdów ciężarowych. Brak objazdów dla samochodów ciężarowych. Apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – czytamy w komunikacie podlaskiej policji.

Do groźnego zdarzenia doszło również na drodze z Białegostoku do Łap, gdzie na jednym ze zjazdów przewróciła się ciężarówka. Samochód marki citroen znalazł się również w rowie w okolicach Ogrodniczek. Do kilku wypadków doszło również w stolicy Podlasia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o dwóch przemieszczających się po kraju dwóch dużych strefach padającego śniegu.

Zdjęcia pochodzą z grupy Kolizyjne Podlasie

Źródło: Atak zimy w Podlaskiem. Śnieżyca, śliskie drogi, wypadki [ZDJĘCIA, WIDEO]