Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Białegostoku. Kto i gdzie może je odebrać?

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Białegostoku
Autor: pexels Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Białegostoku / Zdj. ilustracyjne

Do Białegostoku trafiło ok. 1,2 mln maseczek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W poniedziałek (19 kwietnia) zostały rozwiezione do ok. 160 punktów dystrybucji. Są one zlokalizowane między innymi w białostockich szkołach, przedszkolach i żłobkach. Od wtorku (20 kwietnia) chętni mieszkańcy miasta mogą bezpłatne maseczki odbierać.

Miasto Białystok utworzyło ok. 160 punktów dystrybucji bezpłatnych maseczek dla mieszkańców. Są to miejskie szkoły, przedszkola, żłobki oraz jednostki organizacyjne Urzędu Miejskiego. Ich lista z podziałem na osiedla znajduje się w załączniku.

Czytaj też: Wesele w Podlaskiem zorganizowane pomimo obostrzeń. Imprezę przerwał sanepid

Darmowe maseczki w Białymstoku - kiedy i gdzie je odebrać?

Punkty są zlokalizowane w różnych częściach miasta. Te w placówkach edukacyjnych są czynne w dni robocze (poniedziałek-piątek) w godz. 8.00-17.00, natomiast punkty urzędowe – w godz. 8.00-15.30. Każdy chętny mieszkaniec może odebrać 4 maseczki jednorazowe (medyczne, trzywarstwowe).

Maseczki będą dostępne do wyczerpania zapasów.

W Polsce w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie można tego robić, używając materiału innego, niż maseczka ochronna. Rząd niedawno wskazał, że w wakacje możliwe jest zniesienie jej zakładania na świeżym powietrzu. Wszystko zależy od tego, jak w najbliższych tygodniach rozwijać się będzie sytuacja pandemiczna. Na razie nikt nie podaje szczegółów na ten temat.

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki
Źródło: Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Białegostoku. Kto i gdzie może je odebrać?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany