Białostoczanie zadowoleni z życia. Miasto na podium ogólnopolskiego rankingu

2021-04-08 9:51 hz
Białystok najlepszym miastem do życia w Europie!
Autor: UM Białystok Białystok najlepszym miastem do życia w Europie!

Aż 93% mieszkańców jest zadowolonych z życia w Białymstoku. 69% pozytywnie ocenia działania prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Tak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Rzeczpospolitej. Mieszkańcy wysoko oceniają także między innymi politykę miasta dotyczącą terenów zielonych, usługi komunalne, transport publiczny oraz sieć dróg i ścieżek rowerowych.

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował wyniki badań sondażowych IBRiS dla kolejnych miast wojewódzkich, tym razem dla Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego i Katowic. W każdym z tych miejsc wybrano po 500 respondentów, którym telefonicznie zadano identyczne pytania. Badanie białostoczan odbyło się pod koniec marca 2021 r.

Zobacz też: Białostockie Centrum Onkologii uruchomiło Pracownię Wirusologii Molekularnej

W Białymstoku poziom zadowolenia mieszkańców z życia wynosi aż 93%, co daje naszemu miastu trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu miast, które były do tej pory badane, po Rzeszowie i Zielonej Górze. Z kolei 69% ankietowanych pozytywnie odbiera działania Tadeusza Truskolaskiego jako prezydenta Białegostoku, co także jest jednym z najlepszych wyników w badaniu.

Aż 66% mieszkańców dobrze ocenia transport publiczny w mieście. Tak samo (66%) jest w przypadku oceny dróg publicznych, w tym także chodników, miejsc parkingowych, infrastruktury rowerowej oraz szybkiego i wygodnego dojazdu do Warszawy. Jeszcze więcej osób (76%) pozytywnie zrecenzowało usługi komunalne (ciepło, woda, prąd, gaz).

Raport z Anteny godz. 10

Białostoczanie czują się bezpiecznie w swoim mieście. Stan bezpieczeństwa, także drogowego, dobrze ocenia 71% ankietowanych. Ponadto 64% jest zadowolonych z polityki miasta dotyczącej terenów zielonych.

Do tej pory przebadano mieszkańców 12 miast, spośród nich białostoczanie najwyżej ocenili sieć dróg publicznych, bezpieczeństwo (drugi najlepszy wynik) i politykę dotyczącą terenów zielonych (trzeci wynik).

Zdaniem Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS z badania wyłania się obraz Białegostoku, w którym żyje się spokojnie, bezpiecznie i wygodnie.

Na podstawie inf. prasowych UM w Białymstoku

Źródło: Białostoczanie zadowoleni z życia. Miasto na podium ogólnopolskiego rankingu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany