Dary na Ukrainę

i

Autor: Miasto Białystok

Białystok zbiera dary dla Ukraińców. Do Lwowa pojedzie transport humanitarny

2022-02-26 22:27

Białystok ruszył z pomocą Ukraińcom. Trwa zbiórka darów, który pojadą do Lwowa. Transport ruszy jak uda się zapełnić samochody.

Zbiórka darów prowadzona jest w Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Św. Rocha 3. Leki, śpiwory czy żywność z długim terminem ważności można przynosić przez całą dobę.

Transport humanitarny jest w gotowości. Może wyruszyć z Białegostoku do Lwowa w każdej chwili, gdy uda się zapełnić samochody.

- Zwracamy się do mieszkańców Białegostoku z prośbą, aby pomogli nam zebrać jak najwięcej darów, które natychmiast pojadą do Lwowa. Im szybciej je zgromadzimy, tym szybciej transport wyruszy – mówi wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki

Co mozna przynosić:

- nowe koce i śpiwory- środki opatrunkowe i medyczneSzczególnie potrzebne: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków

oraz

woda utleniona lub oktanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkiwe (w tabletkach, czopkach i syropach), węgiel, witamina d,c, cynk, witamina, tabletki do ssania od bólu gardła 

spray do nosa od kataru, maść bepanten, altacet, fastum, tribiotyk, rywanol. 

- żywność długoterminowaSzczególnie potrzebne: dania i zupki ekspresowe/typu instant do zalewania wrzątkiem, batony energetyczne, czekolady, kisiele/budynie typu gorący kubek, konserwy/puszki/słoiki z gotowymi daniami typu bigos, fasolka po bretońsku, kapuśniak z kiełbaską, grochówka żołnierska, pulpety w sosie, flaki oraz suche produkty: cukier, kasze, makarony, maki, kawa, woda, herbata, oleje.  

- środki higieniczno-chemiczneSzczególnie potrzebne: podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżone dezynfekcyjne. 

- żywność dla dzieciSzczególnie potrzebne: kaszki, mleko, soczki, dania gotowe w słoiczkach, chrupki do mleka.

- dary rzeczowe pierwszej potrzebySzczególnie potrzebne: komplety, pościeli ręczniki nowe, nowa bielizna damska i dziecięca.

WAŻNE! Nie zbierana jest odzież i obuwie!

Dary na Ukrainę

i

Autor: Miasto Białystok
Sytuacja we Lwowie - miasto pustoszeje
Źródło: Białystok zbiera dary dla Ukraińców. Do Lwowa pojedzie transport humanitarny