Bobrowniki. Kontrabanda ukryta w dwóch ciężarówkach z Białorusi [ZDJĘCIA]

2021-04-20 9:10 hz
Bobrowniki. Kontrabanda ukryta w dwóch ciężarówkach z Białorusi [ZDJĘCIA]
Autor: Podlaska KAS Kolejne ponad tysiąc paczek tytoniowej kontrabandy funkcjonariusze wykryli w przerobionym tłumiku ciągnika siodłowego, za którego kierownicą zasiadał 42-latek z Mazowsza.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach udaremnili przemyt papierosów z Białorusi. Kontrabanda ukryta była w dwóch ciężarówkach, które wjechały do Polski. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej 45 tys. zł trafił do magazynu podlaskiej KAS.

  • Ponad 3000 paczek przemycanych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach.
  • Nielegalny towar ukryty był 2 ciężarówkach, które wjechały do Polski z Białorusi.
  • Szacunkowa wartość rynkowa wykrytej kontrabandy to 45 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach podczas kontroli dwóch polskich ciężarówek wykryli przemycane papierosy. W ściance z pozoru pustej naczepy tira kierowanego przez 51-letniego mieszkańca woj. lubelskiego mundurowi znaleźli 2 tys. paczek białoruskich papierosów.

Kolejne ponad tysiąc paczek tytoniowej kontrabandy funkcjonariusze wykryli w przerobionym tłumiku ciągnika siodłowego, za którego kierownicą zasiadał 42-latek z Mazowsza.

Wobec kierowców, którzy przyznali się do przemytu, wszczęte zostały postępowania karne skarbowe. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej 45 tys. zł trafił do magazynu podlaskiej KAS. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Oprócz utraty papierosów grożą im wysokie grzywny.

Źródło: Informacja prasowa KAS Podlaskie

Raport z anteny 19.04, godz.10
Źródło: Bobrowniki. Kontrabanda ukryta w dwóch ciężarówkach z Białorusi [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany