Bociania rodzinka się powiększyła. W gnieździe pod Łomżą wykluły się pisklęta! [FOTO]

2021-05-31 12:22

Znakomita informacja w Dniu Bociana Białego! W medialnym podłomżyńskim gnieździe pojawili się nowi członkowie bocianiej rodziny. Zgadnijcie, ile ich jest!

Na taką informację czekali wszyscy miłośnicy ptaków i fani medialnego gniazda pod Łomżą. Po wielu dniach wysiadywania jaj przez bocianią mamę, w końcu, w Dniu Bociana Białego, zobaczyliśmy, że rodzina się powiększyła.

W marcu najpierw można było obserwować samca, który pieczołowicie przygotowywał gniazdo dla siebie i bocianiej partnerki, a która chwilę później dołączyła do niego. Natomiast już teraz, w końcu maja, możemy już oglądać w gnieździe małe bociany, ile ich widzicie?

Bocian Felek uszkodził nogę szukając żab na mokradłach

Przypomnijmy, że to jedno z podłomżyńskich bocianich gniazd już od kilku lat można oglądać na żywo w sieci. Gniazdo jest zlokalizowane w Rakowie-Czachach na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Tu możecie je oglądać o dowolnej porze dnia czy nocy BOCIANIE GNIAZDO ONLINE

W kolejnych tygodniach będzie można obserwować jak małe rosną i próbują pierwszych lotów. Pamiętajcie, że bocianie życie będzie można podglądać mniej więcej do połowy sierpnia, bo wtedy zaczną się ich odloty.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Bociania rodzinka się powiększyła. W gnieździe pod Łomżą wykluły się pisklęta! [FOTO]