Ciężarówki z nielegalnymi papierosami zatrzymane na wschodniej granicy. Kierowcom grożą wysokie grzywny [FOTO]

2021-10-29 10:40

Łącznie 6,5 tys. paczek przemycanych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar ukryty był w dwóch ciężarówkach skontrolowanych na przejściu granicznym w Bobrownikach oraz przy polsko-litewskiej granicy w Budzisku.

Na przejściu granicznym w Bobrownikach funkcjonariusze wspierani przez owczarka belgijskiego Jonę znaleźli 5 tys. paczek nielegalnych papierosów. Były one schowane w podłodze z pozoru pustej naczepy tira kierowanego przez 41-letniego obywatela Białorusi.

Papierosową kontrabandę zabezpieczyli również funkcjonariusze KAS z Budziska. W ciężarówce kierowanej przez 31-letniego Litwina, wśród przesyłek, które miały trafić do Wielkiej Brytanii, znajdowało się 1500 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

CZYTAJ TEŻ: Wybuch na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Są ranni

Wobec kierowców wszczęte zostały postępowania karne skarbowe. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej blisko 100 tys. zł trafił do magazynów podlaskiej KAS. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie grzywny, utrata papierosów, a w przypadku Białorusina zatrzymanego w Bobrownikach, również przepadek naczepy przystosowanej do przewozu kontrabandy.

Źródło: IAS w Białymstoku

Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Ciężarówki z nielegalnymi papierosami zatrzymane na wschodniej granicy. Kierowcom grożą wysokie grzywny [FOTO]