Weekend w Białymstoku

i

Autor: Weekend w Białymstoku. Dawid Gromadzki UM Biaystok

Czekolada, Beksiński, hokeiści i nocny bieg po lesie. Weekend w Białymstoku

2022-02-11 18:20

Na słodko, ale też pikantnie lub na sportowo. Niektórzy na pewno romantycznie. Weekend w Białymstoku zapowiada się bardzo różnorodnie. Jest w czym wybierać.

Kina Helios w Białymstoku

Repertuary kin opanowały komedie romantyczne. Jennifer Lopez jako supergwiazda muzyki pojawia się w filmie "Wyjdź za mnie". Do tego premierę mają dwie polskie produkcje "Miłość jest blisko" z Weroniką Książkiewicz i Olga Bołądź oraz  film "Krim Story Love Story", czyli miłość z gangsterskiej rzeczywistości.

9. Zimowe Grand Prix Białegostoku.

Wielkie ściganie odbędzie się na torze Białystok w sobotę. Wystartuje kilkadziesiąt załóg, na które czeka kilka prób sprawnościowych. Start godz 10

Festiwal Kawy i Czekolady oraz Festiwal Azjatycki

Dwudniowa impreza zagości na Stadionie Miejski w Białymstoku. Na smakoszy czekają setki litrów kawy z różnych zakątków świata. Do tego słodkości w najróżniejszych postaciach, od ciast przez cukierki i torty aż po lody. Dodatkowo będzie można poznać nowe smaki z bliskiego i dalekiego Wschodu za sprawą imprezy towarzyszącej czyli Festiwalu Azjatyckiego.

Start w sobotę i niedzielę od godz 12.

Bieg Pamięci Sybiru

To wydarzenie ma upamiętnić dramat 140 tysięcy mieszkanców polskich Kresów zesłanych w głąb Związku Sowieckiego. Na uczestników czeka trasa o długości 5 km. po Lesie Solnickim - miejscu związanym z deportacjami.

Start w sobotę o godz 17:00

"Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego" 

Wystawa prezentowana jest w białostockim ratuszu. Ekspozycja zwiera 62 fotografie, z czego 12 to komputerowe fotomontaże, z  dziesięciu ostatnich lat twórczości artysty.

Mecz hokejowy Husaria Białystok - Warsaw Kings

Miłośnicy sportów zimowych mogą w niedziele wybrać się na białostockie lodowisko. W 4. kolejce tegorocznych rozgrywek Husaria Białystok zmierzy się z Warsaw Kings. Białostoczanie zanotowali dobry start i zajmują 3 miejsce. Rywale to wicelider tabeli

Start godz. 14:00

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY
Źródło: Czekolada, Beksiński, hokeiści i nocny bieg po lesie. Weekend w Białymstoku