Dlaczego wyją syreny w województwie podlaskim dzisiaj?

i

Autor: pixabay Dlaczego wyją syreny w województwie podlaskim dzisiaj?

Dlaczego wyją syreny w Białymstoku i województwie podlaskim dzisiaj, 17 maja? [17.05.2021]

2021-05-17 9:35

Dlaczego wyją syreny w województwie podlaskim dzisiaj 17.05.2021? Odpowiedź jest prosta. W dniach od 17 do 21 maja w naszym regionie odbywają się ćwiczenia antyterrorystyczne. W Podlaskiem oznacza to codzienny trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu Renegade–Sarex-21.

Dlaczego w czwartek, 20 maja wyją syreny w województwie podlaskim? Jak przekazało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie Renegade/Sarex-21. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie Renegade, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Zobacz też: Dlaczego w poniedziałek 17 maja wyją syreny? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!

Włączenie syren alarmowych w województwie podlaskim w czwartek (20 maja) jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza. W komunikacie podkreślono, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności.

Dlaczego w czwartek 20 maja wyją syreny w Białymstoku i województwie podlaskim?

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt.

Syreny uruchamiane będą codziennie przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
Źródło: Dlaczego w czwartek 20 maja wyją syreny w Białymstoku i województwie podlaskim? [20.05.2021]