Dzielnicowy z Białegostoku stworzył dzieciom podwodny świat [ZDJĘCIA]

i

Autor: KWP Białystok

Dzielnicowy z Białegostoku stworzył dzieciom podwodny świat [ZDJĘCIA]

2021-05-17 13:51

Dzielnicowy w nietypowy sposób pomógł podopiecznym jednej z placówek szkolno-wychowawczych. Funkcjonariusz wspólnie z grupą przyjaciół-akwarystów stworzył "kącik wytchnieniowy". Niepełnosprawne dzieci w otoczeniu akwariów tętniących życiem, mogą podziwiać podwodny świat, a przy tym się odprężyć.

Dzielnicowy z białostockiej jedynki, młodszy aspirant Maciej Andrzejewski, zaangażował się w pomoc niepełnosprawnym podopiecznym jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Białymstoku. Prywatnie pasjonuje się akwarystyką. Swoją pasję postanowił wykorzystać, aby stworzyć dzieciom podwodny świat. Pomysł zrealizował dzięki pomocy przyjaciół, którzy również są miłośnikami podwodnego życia.

Krasnopol. 29-latek w audi rzucił się do ucieczki. Miał ważny powód [ZDJĘCIA]

Jak twierdzi policjant, jego pomysł spotkał się z ogromną aprobatą wśród znajomych. Realizacja przedsięwzięcia była jedynie kwestią czasu. Po kilku tygodniach, w jednej z placówek powstały dwa w pełni wyposażone akwaria. Dzieci obserwując życie, które toczy się w podwodnym świecie, mogą uspokoić się i wyciszyć. Akwaria są również atrakcyjną dekoracją placówki. Nagrodą za wsparcie niepełnosprawnych dzieci był ich widok, jak z zapartym tchem wpatrywały się w wodny świat.

Dzielnicowy odebrał podziękowania od dyrekcji Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Krakowskiej, a kierownik dzielnicowych z Komisariatu Policji I w Białymstoku otrzymała list gratulacyjny. 

Raport z anteny 17.05, godz.10
Źródło: Dzielnicowy z Białegostoku stworzył dzieciom podwodny świat [ZDJĘCIA]