Dzień bez samochodu w Białymstoku. Przejazdy autobusami i rowerami sieci BiKeR są bezpłatne!

2021-09-22 10:11 agada
Dzień bez samochodu w Białymstoku. Przejazdy autobusami i rowerami sieci BiKeR są bezpłatne!
Autor: UM Białystok Dzień bez samochodu w Białymstoku. Przejazdy autobusami i rowerami sieci BiKeR są bezpłatne!

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu w Białymstoku w środę (22 września) auto można zostawić w domu i skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej lub rowerami sieci BiKeR. Dotyczy to nie tylko posiadaczy dowodów rejestracyjnych - bezpłatne przejazdy przysługują wszystkim!

W Białymstoku z okazji Dnia bez Samochodu mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską. Bezpłatne przejazdy przysługują wszystkim, a nie tylko posiadaczom dowodów rejestracyjnych. Korzyści odniosą też użytkownicy białostockich rowerów miejskich – za pierwszą godzinę wypożyczenia opłaty nie będą naliczane.

– Dzień bez Samochodu to doskonała okazja, abyśmy przypomnieli sobie o korzyściach płynących z odstawienia samochodu i przemieszczania się pieszo, na rowerze lub autobusem miejskim. Serdecznie zapraszam do skorzystania z białostockich nowoczesnych autobusów i sieci BiKeR – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

W Polsce i na świecie Dzień bez Samochodu obchodzony jest zawsze tego samego dnia i promuje korzystanie z innych środków transportu, które są bardziej przyjazne dla środowiska niż samochody. Ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia kierowcy zachęcani są do rezygnacji z użytkowania samochodów. W 2000 roku Dzień bez Samochodu stał się świętem światowym i ustalono, że ma przypadać 22 września. W Polsce obchodzony jest głównie przez duże miasta, gdzie przez cały dzień można bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Źródło: UM Białystok

Raport z anteny 21.09, godz.10
Źródło: Dzień bez samochodu w Białymstoku. Przejazdy autobusami i rowerami sieci BiKeR są bezpłatne!
Nasi Partnerzy polecają