Burze i wichury w Podlaskiem. Tysiące ludzi zostało bez prądu! [ZDJĘCIA]

i

Autor: KP PSP Sokółka

Gdzie jest burza? Ostrzeżenie RCB w Podlaskiem. Uwaga na ulewy, wichury i grad

2021-06-25 15:10

Dziś i w nocy burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad w województwie podkarpackim, lubelskim oraz części małopolskiego, śląskiego, podlaskiego i mazowieckiego - ostrzega w piątek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W czwartek przez cały kraj przeszły groźne burze z gradem. Wiał też bardzo porywisty wiatr. Jak przekazał w piątek PAP, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Batorski, w związku z sytuacją pogodową strażacy mieli ponad 3 tysiące interwencji.

"Najwięcej zdarzeń było na Mazowszu - 780, a także na Śląsku - 640, w Małopolsce - 484, na Lubelszczyźnie - 421" - przekazał Batorski, zaznaczając przy tym, że liczba ta może ulec zmianie, ponieważ wciąż napływają kolejne zgłoszenia.

W piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem oraz upałami. Alerty obowiązują we wschodniej części kraju, w pasie od województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, przez woj. łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie, lubelskie, aż po woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie.

W tych regionach prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu oraz porywy wiatru sięgające do 100 km/h. Miejscami może padać grad. (PAP)

"Myślałam, że to koniec świata" - przez gminę Wilków przeszła groźna nawałnica
Źródło: Gdzie jest burza? Ostrzeżenie RCB w Podlaskiem. Uwaga na ulewy, wichury i grad