Goniądz. Tragiczny pożar budynku mieszkalnego. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

i

Autor: pixabay.com Goniądz. Tragiczny pożar budynku mieszkalnego. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

Goniądz. Tragiczny pożar budynku mieszkalnego. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

2022-01-25 13:28

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w jednym z domów w Goniądzu. Sześciu osobom udało się wydostać z płonącego budynku, strażacy w środku znaleźli natomiast jednego poszkodowanego. Mężczyzny nie udało się uratować.

Do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Goniądz doszło w poniedziałek (24 stycznia). Kierownik Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach zgłoszenie o pożarze otrzymał około godz. 21.26. Z informacji od zgłaszającego wynikało, że w palącym się lokalu znajduje się mężczyzna, a sześciu pozostałym lokatorom udało się go opuścić.

Czytaj także: Rusza budowa zapory na granicy z Białorusią. „Chcemy ograniczyć szkody środowiskowe”

Z informacji KP PSP w Mońkach wynika, że na miejsce zostały wysłane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnych z Goniądza i Klewianki. Po przybyciu na podaną lokalizację strażacy zastali pożar w jednym z lokalu budynku wielorodzinnego.

Strażacy w pierwszych czynnościach podali jeden prąd wody do wnętrza budynku i w tym samym czasie ruszyli na przeszukiwania domu. Po odnalezieniu osoby poszkodowanej mundurowi ewakuowali ją na zewnątrz, mężczyzna był nieprzytomny i dodatkowo bez funkcji życiowych. Natychmiast zaczęto udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia pogotowia ratunkowego.

Zespół ratownictwa medycznego, po kolejnej próbie udzielenia pomocy, stwierdził niestety zgon poszkodowanego. Sześć pozostałych mieszkańców budynku jeszcze przed przyjazdem strażaków opuściło lokal.

Po ugaszeniu pożaru czynności prowadził przybyły na miejsce prokurator wraz policją. W działaniach trwających blisko trzy godziny brało udział 8 zastępów PSP i OSP, 23 strażaków, oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja.

Źródło: Materiały prasowe KP PSP w Mońkach.

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Postępy nie napawają optymizmem
Źródło: Goniądz. Tragiczny pożar budynku mieszkalnego. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]