Podlaski grill. Mieszkaniec Miastkowa złapał złodzieja ciągnika

i

Autor: pixabay Podlaski grill. Mieszkaniec Miastkowa złapał złodzieja ciągnika

Grill po podlasku. 24-latek chciał ukraść ciągnik, ale nie umiał ruszyć

2021-05-18 10:38

Takiego obrotu wydarzeń podczas rodzinnego grilla raczej nikt by się nie spodziewał. Mieszkaniec gminy Miastkowo, spędzając czas z bliskimi, zauważył i złapał młodego złodzieja. 24-latek wykorzystał fakt, że w ciągniku na posesji znajdują się kluczyki. Wsiadł do pojazdu, ale nie potrafił nim ruszyć.

Wydarzenia rozegrały się w minioną sobotę. Po godzinie 21 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał informację o usiłowaniu kradzieży ciągnika rolniczego na jednej z posesji w gminie Miastkowo. Na miejscu już po kilku minutach zjawili się mundurowi z posterunki w Śniadowie. Ustalili, że 24-latek wykorzystał fakt pozostawienia w pojeździe kluczyków i próbował nim odjechać. Kradzież nie powiodła się, ponieważ podejrzany nie wiedział, jak ruszyć ciągnikiem.

Zobacz też: Czy można grillować w czasie pandemii? Gdzie to zrobić, żeby nie dostać kary?

Miastkowo. Kradzież w trakcie rodzinnego grillowania

Hałas silnika usłyszał właściciel pojazdu, który w tym czasie grillował z rodziną na posesji. Zaniepokojony od razu podbiegł do maszyny i zauważył w niej nieznanego mężczyznę. Uniemożliwił mu próbę wyjazdu, a potem zawiadomił od razu policję.

Pokrzywdzony oszacował wartość ciągnika rolniczego na kwotę 80 tysięcy złotych. Badanie alkomatem wykazało, że podejrzany miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Wizna trafił do policyjnego aresztu i dwa dni później usłyszał zarzut. Za usiłowanie kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Służby rozbiły międzynarodowy gang
Grill w Podlaskiem. 24-latek chciał ukraść ciągnik, ale nie potrafił nim ruszyć

i

Autor: KMP Łomża Grill w Podlaskiem. 24-latek chciał ukraść ciągnik, ale nie potrafił nim ruszyć
Źródło: Grill po podlasku. 24-latek chciał ukraść ciągnik, ale nie umiał ruszyć