Raczki. Tir wypełniony nielegalnymi papierosami za 6 mln zł [ZDJĘCIA]

i

Autor: POSG

Gruba akcja na DK 8. Tir nafaszerowany kontrabandą za 6 mln zł [ZDJĘCIA]

2021-05-24 7:35

Raczki. Funkcjonariusze Straży Granicznej i CBŚP ujawnili 400 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 6 mln złotych. Nielegalny towar wjechał do Polski z Litwy na naczepie samochodu ciężarowego. Kontrabandę przewoził 28-letni obywatel Litwy, który już usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach wspólnych działań z policjantami z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) na drodze krajowej numer 8 w gminie Raczki (powiat suwalski) wytypowali do kontroli tira na litewskich numerach rejestracyjnych. W trakcie sprawdzania ciężarówki okazało się, że w naczepie, zamiast deklarowanych materiałów termoizolacyjnych, znajdują się ogromne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zobacz też: „ESKA Dowozi w Białymstoku!”. Wygraj wyjątkowy ESKA Box. Zobacz zwycięzców!

W sumie w naczepie funkcjonariusze ujawnili 400 tys. paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości blisko 6 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 9,7 mln zł.

Raport z anteny 21.05, godz.10

Wobec kierowcy zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, które pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach prowadzą funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zabezpieczono papierosy oraz ciągnik siodłowy i naczepę.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty karno-skarbowe, a następnie tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: Informacje prasowe POSG

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?
Źródło: Gruba akcja na DK 8. Tir nafaszerowany kontrabandą za 6 mln zł [ZDJĘCIA]