Hajnówka. Jechał ZBYT WOLNO. Policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli

i

Autor: KWP Białystok Hajnówka. Jechał ZBYT WOLNO. Policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli

Hajnówka. Jechał ZBYT WOLNO. Policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli

2021-07-20 11:02

Zazwyczaj policjanci zatrzymują do kontroli kierowców, którzy jadą zbyt szybko. Tym razem jednak zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził kierowca mercedesa, który poruszał się ulicami Hajnówki z podejrzanie niewielką prędkością. Jak się okazało, miał sporo na sumieniu.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (15 lipca) na jednej z ulic Hajnówki. Wówczas policjanci zauważyli mercedesa, który poruszał się z niewielką prędkością. Zachowanie kierowcy wzbudziło zainteresowanie policjantów. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli przy kierowcy foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Mężczyzna posiadał przy sobie również plastikowe pudełko, w którym znajdował się woreczek strunowy z zielonymi tabletkami. 

- 32-latek powiedział policjantom, że biały proszek to keratyna, natomiast tabletki to testosteron, które kupił za granicą. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że znalezione substancje to amfetamina i tabletki ecstazy -  informuje st. sierż. Paulina Pawluczuk-Kośko, oficer prasowa hajnowskiej policji.

W trakcie kontroli także u jednego z pasażerów policjanci znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. -  31-latek tłumaczył, że znalazł je na chodniku. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Również w mieszkaniach mężczyzn hajnowscy kryminalni ujawnili kolejne narkotyki. W domu 32-latka zabezpieczono biały proszek, natomiast w mieszkaniu 31-latka susz roślinny. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że znalezione substancje to ecstazy i marihuana - dodaje oficer prasowa.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi im kara do 10 lat więzienia.

Raport z anteny 19.07, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Hajnówka. Jechał ZBYT WOLNO. Policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli