Jagiellonia Białystok. Ile klub zarobi na transferze Świderskiego?

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Jagiellonia Białystok. Ile klub zarobi na transferze Świderskiego?

Jagiellonia Białystok. Ile klub zarobi na transferze Świderskiego?

2022-01-28 12:17

Jagiellonia Białystok skorzysta na transferze Karola Świderskiego do Charlotte FC. Amerykanie za reprezentanta Polski muszą przelać „Dumie Podlasia” 10 procent z zapłaconych 5 milionów euro.

Karol Świderski w tym tygodniu zamieniał PAOK Saloniki na amerykański Charlotte FC. Transfer 25-letniego reprezentanta Polski zamknął się w kwocie 5 mln euro i jest to bardzo dobra informacja dla właścicieli Jagiellonii Białystok. Jak informuje Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” klub z Podlasia przy sprzedaży Świderskiego do Grecji wpisał do umowy klauzulę 10% kwoty od następnego transferu zawodnika.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Nowak: Tiru nie zobaczymy jeszcze przez kilka tygodni

Tym samym na konto Jagi wpłynie ok. 500 tys. euro, czyli ponad 2 mln zł. Jak na realia Ekstraklasy na pewno jest to znaczna kwota pieniędzy.

Świderski barwy Jagiellonii reprezentował w latach 2014-2019. W 128 meczach zdobył 25 bramek i zanotował 9 asyst. Na greckich boiskach rozegrał 134 występów, strzelił 35 goli i asystował przy 14 trafieniach. W marcu 2021 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, dotychczas ma na swoim koncie 14 gier i 6 trafień.

Inwestycja w czynniki ESG – czyli o co chodzi w zrównoważonym inwestowaniu?

Czy on będzie dobrym ojcem? Przetestuj swojego partnera

Pytanie 1 z 10
Ostatnio wspomniałaś, że chciałabyś mieć dziecko... Jak zareagował Twój partner?
Źródło: Jagiellonia Białystok. Ile klub zarobi na transferze Świderskiego?