Jagiellonia Białystok przed startem rundy wiosennej. Grzyb: pozytywne podejście trenera zbuduje mental drużyny

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok przed startem rundy wiosennej. Grzyb: pozytywne podejście trenera zbuduje mental drużyny

Jagiellonia Białystok przed startem rundy wiosennej. Grzyb: pozytywne podejście trenera zbuduje mental drużyny

2022-02-01 13:57

Jagiellonia Białystok już w najbliższy piątek (4 lutego) rozegra swój pierwszy ligowy mecz w 2022 roku. Rafał Grzyb przed wznowieniem rozgrywek opowiedział o tym jak wyglądały przygotowania żółto-czerwonych, na ile piłkarze zaznajomili się z taktyką nowego trenera i przede wszystkim jak pozytywna aura bijąca od Piotra Nowaka może wpłynąć na całą drużynę.

Jagiellonia Białystok swój pierwszy ligowy mecz w 2022 roku rozegra już w piątek (4 lutego) o godz. 18.00. Rywalem żółto-czerwonych będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Piłkarze Jagi byli ekipą, która najdłużej przebywała na obozie w tureckim Belek. W tym czasie rozegrała tam cztery sparingi: jeden z nich wygrała, trzy zremisowała. Najwięcej bramek dla drużyny zdobył Andrzej Trubeha.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Kolejny remis, bramka Trubehy i gol stracony po stałym fragmencie

Na koniec zgrupowania w Turcji cały wyjazd podsumował Rafał Grzyb w rozmowie z Biurem Prasowym Jagiellonii w ramach cyklu materiałów "Podcasty z Belek". Asystent trenera Nowaka przyznał, że był to bardzo ciężki obóz przygotowawczy:

- Cały okres przygotowawczy był ciężki, ale te przygotowania na pewno były bardzo potrzebne. Trener ma swoje poglądy, swój plan na taktykę i nie ma co ukrywać: było bardzo ciężko. Było naprawdę sporo biegania za piłką i bez piłki, do tego poranne treningi jeszcze przed śniadaniem. Tej objętości i intensywności treningu było sporo.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Nowak: Tiru nie zobaczymy jeszcze przez kilka tygodni

Jednym z najciekawszych pytań, było to o to na jakim etapie i poziomie wtajemniczenia w taktykę Nowaka są piłkarze Jagiellonii? Grzyb zdradził również to, czego nowy szkoleniowiec najbardziej wymaga od swoich podopiecznych:

- Trudno mi powiedzieć na jakim etapie jesteśmy. U trenera Nowaka w tej wymienności pozycji chodzi głównie o to, żeby każdy z zawodników umiał bronić i atakować. Bo każda pozycja na boisku ma swoje założenia taktyczne. Trenerowi chodzi o to, aby zawodnicy czuli siebie na boisku, żeby była wzajemna asekuracja i komunikacja.

W rozmowie Grzyba z Kamilem Świrydowiczem i Emilem Kamińskim padło też pytanie o to, jak niezwykła pewność siebie i optymizm w trudnej sytuacji, może wpłynąć na cały zespół:

- Trener Nowak jest wielkim optymistą i próbuje tym zarażać nie tylko nas w sztabie, ale również zawodników. To widać chociażby podczas treningów, gdzie po jakimś błędzie nie ma wytykania błędów, a raczej pokazywanie alternatywnych rozwiązań. Ten pozytywny przekaz trenera może zbudować mental tej drużyny. Tylko jako zespół [trenerów i zawodników – red.] możemy się poprawiać i rozwijać.

Asystent trenera Nowaka potwierdził, że Israel Puerto z powodu kontuzji wypadł prawdopodobnie do końca sezonu, a w obliczu problemów zdrowotnych Bogdana Tiru wzrastają szanse na grę młodzieżowców Matysika i Orpika. Grzyb zdradził też, że chociaż Jagiellonia ma olbrzymie problemu w środku defensywy, nie ma tematu dołączenia do składu Błażeja Augustyna.

Ziści się koszmar? Jasnowidz Jackowski miał wizję

QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Pytanie 1 z 13
Zanim na zabój zakochał się pięknej prawniczce, był znany z romansów. George Clooney swego czasu tworzył parę między innymi z:
QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?
Źródło: Jagiellonia Białystok przed startem rundy wiosennej. Grzyb: pozytywne podejście trenera zbuduje mental drużyny