i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Kolejny remis, bramka Trubehy i gol stracony po stałym fragmencie

2022-01-27 15:45

Jagiellonia Białystok w czwartek (27 stycznia) zremisowała 1:1 swój mecz sparingowy z duńskim Velje BK. Tym samym piłkarze Piotra Nowaka kolejny raz stracili bramkę, ponownie ze stałego fragmentu gry. Drugi raz podczas obozu w tureckim Belek na listę strzelców wpisał się Andrzej Trubeha.

W czwartkowe popołudnie (27 stycznia) Jagiellonia Białystok rozegrała swój czwarty sparing podczas obozu przygotowawczego w Belek. Tym razem wydarzenia boiskowe mogliśmy jedynie wysłuchać za pomocą relacji radiowej, bo trener Piotr Nowak nie chciał pomagać trenerom Ekstraklasy w rozpracowaniu swoich nowinek taktycznych.

W pierwszej grze kontrolnej w Turcji Jagiellonia zremisowała 0:0 z azerskim Sumqyait FK, w kolejnej odnieśli pewne zwycięstwo, choć wynik z zespołem węgierskim mógł być wyższy. Trzeci sparing zakończył się remisem i pierwszą straconą bramką podczas obozu w Belek.

Przy okazji tamtych spotkań pisaliśmy o problemach ze skutecznością żółto-czerwonych pod bramką rywali. Czwartkowy mecz z ostatnią ekipą duńskiej ligi pokazał, że drużyna Nowaka musi jeszcze potrenować bronienie przed własnym polem karnym. A zwłaszcza należy skupić uwagę na popełniane faule w obrębie osiemnastki. To po nich bowiem przeciwnicy zdobywali bramki w dwóch ostatnich meczach.

Velje BK było chyba najcięższych sparingowym rywalem Jagiellonii podczas obozu w Belek. Momentami bowiem Duńczycy dłuższymi momentami atakowali bramkę Zlatana Alomerovicia (i w drugiej połowie Pavelsa Steinborsa), a skutecznymi interwencjami popisywali się Michał Pazdan, Miłosz Matysik i bramkarz Jagi.

Żółto-czerwoni swoją jedyną bramkę zdobyli z rzutu karnego, po tym jak faul w polu karnym wywalczył Fiodor Cernych. Jedenastkę na gola zamienił Andrzej Trubeha. Była to jego druga bramka na obozie w Belek. Oprócz napastnika Jagi aktywni na boisku byli wspomniany już Cernych i Tomas Prikryl, którzy próbowali akcji kombinacyjnych.

Jutro żółto-czerwoni wrócą do Polski. Swój pierwszy w tym roku mecz na boiskach Ekstraklasy rozegrają w piątek, 4 lutego w Niecieczy.

Jagiellonia Białystok – Vejle BK 1:1 (1:0)

Bramki: Turbeha 44’ – Mucolli 50’

Jagiellonia (I połowa): Alomerović – Olszewski, Matysik, Pazdan, Wdowik – Nalepa, Romanczuk – Prikryl, Pospisil, Cernych - Trubeha

Jagiellonia (II połowa): Steinbors - Tabiś, Pazdan, Nastić, Bida, Wojciechowski, Mystkowski, Struski, Żyro, Faberski, Twarowski

Źródło: Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Kolejny remis, bramka Trubehy i gol stracony po stałym fragmencie