Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Nowak: Tiru nie zobaczymy jeszcze przez kilka tygodni

Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Nowak: Tiru nie zobaczymy jeszcze przez kilka tygodni
Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Nowak: Tiru nie zobaczymy jeszcze przez kilka tygodni

Jagiellonia Białystok zremisowała z duńskim Vejle BK 1:1. Bramkę dla żółto-czerwonych zdobył Andrzej Trubeha. Piotr Nowak po zakończonym spotkaniu ocenił całe zgrupowanie w Belek oraz zdradził, jak wygląda sytuacja z kontuzjowanymi Israelem Puerto i Bogdanem Tiru.

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z duńskim Vejle BK. Jedyną bramkę dla białostoczan zdobył Andrzej Trubeha. Po zakończonym spotkaniu Piotr Nowak aż tryskał optymizmem:

Czytaj także: Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Kolejny remis, bramka Trubehy i gol stracony po stałym fragmencie

- Napawają mnie [ostatnie mecze – red.] optymizmem jeśli chodzi o grę kolektywną, drużynową, kilometrów zrobiliśmy sporo, dlatego tej dynamiki może brakować, ale będziemy nad tym pracować i wierzę, że po tych 18 dniach zespół będzie przygotowany do pierwszego meczu.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Trubeha: Końcówka obozu już nam się dłużyła

Szkoleniowiec Jagi nie ukrywał, że najbardziej wygranymi piłkarzami zgrupowania w Belek są młodzieżowcy:

- Jest kilku wygranych tego zgrupowania i młodzież dobija się bardzo fajnie do pierwszego składu. Faberski, Wojciechowski, Struski. Myślę, że tutaj będziemy mieć spore pole do popisu jeśli chodzi o wyjściowy skład i ustawienie. Życzylibyśmy sobie, aby cała 25-ka piłkarzy była gotowa na ten pierwszy mecz, chcieliśmy stworzyć z nich drużynę i mam nadzieję, że nią będzie w najbliższych meczach.

Nowak na pytanie o najważniejsze cele na obóz w Turcji przekonywał, że jako nowy trener w klubie przede wszystkim chciał poznać ekipę i ją skonsolidować:

- Najważniejszym punktem tego zgrupowania, z perspektywy mojej nowej osoby, było to, abyśmy się wszyscy zintegrowali. Chcieliśmy stworzyć z nich drużynę, dodać im pewności siebie, przyswoić kulturę gry na odpowiednim poziomie. Tutaj w Turcji, przy posiłkach, spotkaniach i na treningach widać, że ta konsolidacja jest.

Na koniec zapytany został o największe minusy zgrupowania, czyli kontuzje środkowych obrońców. Po reakcji trenera nie widać jednak, żeby przejmował się on ubytkami w składzie:

- Kontuzja Puerto to na pewno niefortunne zdarzenie, które ja odbieram jako szansę dla młodzieży. Jest Matysik, jest Orpik, ten drugi pokazał się ostatnio z bardzo dobrej strony.

Na koniec Nowak zdradził, jak długo jeszcze obrona Jagiellonii będzie musiała sobie radzić bez Bogdana Tiru. I nie są to dobre wiadomości:

- Z Tiru natomiast sytuacja wygląda tak, że jest coraz lepiej, ale Bogdan potrzebuje jeszcze kilku tygodni.

Jutro żółto-czerwoni wrócą do Polski. Swój pierwszy w tym roku mecz na boiskach Ekstraklasy rozegrają w piątek, 4 lutego w Niecieczy.

JAK ugotować HIT? Do It To It [HISTORIA] | ESKA XD - Ale to już było! #41

Quiz. Czwartkowy test z geografii. W którym państwie jest TO miasto? Proste? Nie żartuj!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: El Paso leży w...

Źródło: JAGA TV

Źródło: Jagiellonia Białystok – Vejle BK. Nowak: Tiru nie zobaczymy jeszcze przez kilka tygodni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany