Kolejne problemy z obwodnicą Łomży. Przetarg unieważniony

i

Autor: fot. pixabay.com/Kolejne problemy z obwodnicą Łomży. Przetarg unieważniony

Kolejne problemy z obwodnicą Łomży. Unieważnienie wyboru oferty

2022-01-24 14:10

Budowa kluczowej części obwodnicy Łomży nadal zostaje pod znakiem zapytania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła wybór najkorzystniejszej oferty dotyczący budowy obwodnicy naszego miasta razem z mostem na Narwi.

Wydawało się, że po ostatnich perturbacjach dotyczących kluczowego odcinka obwodnicy Łomży, sprawa została zakończona, ale niestety pojawiły się kolejne problemy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła wybór najkorzystniejszej oferty dotyczący budowy obwodnicy naszego miasta razem z mostem na Narwi.

Jeszcze niedawno informowaliśmy, bo w połowie grudnia o tym, że w końcu udało się wyłonić kolejnego wykonawcę. Dokończenia budowy obwodnicy miało podjąć się konsorcjum NDI. Teraz GDDKiA informuje o unieważnieniu wyboru wykonawcy.

WOŚP 2023 - wylicytuj numer 1 Gorącej 20 Radia ESKA!

Przypomnijmy, że chodzi o kluczowy odcinek obwodnicy Łomży, prawie 13 kilometrów trasy od węzła Łomża zachód do węzła Kolno razem z mostem na Narwi.

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Wykonany zostanie też nowy fragment jednojezdniowej DK64 na odcinku od węzła Łomża Północ do Elżbiecina o długości prawie 7 kilometrów.

Powód unieważnienia

Unieważnienie nastąpiło 21 stycznia. Powodem unieważnienia jest wycofanie się firmy z Kazachstanu, która udostępnia swoje zasoby konsorcjum, zgodnie ze złożoną uprzednio deklaracją.

Dodajmy, że procedury przetargowe trwają nadal.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kolejne problemy z obwodnicą Łomży. Unieważnienie wyboru oferty