Kultowa atrakcja wróciła! Kto chętny na przejażdżkę zabytkowym autobusem?

Kultowa atrakcja wróciła! Kto chętny na przejażdżkę zabytkowym autobusem?
Autor: UM Białegostoku

Wróciła kultowa atrakcja turystyczna Białegostoku. Od pewnego czasu trwają niedzielne wycieczki zabytkowym autobusem marki Jelcz, czyli tak zwanym "ogórkiem". Do ostatniej niedzieli września białostoczanie i turyści odwiedzający miasto będą mogli mogą wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, jeżeli do tej pory jeszcze tego nie zrobili!

W każdą wakacyjną niedzielę są możliwe przejażdżki kultowym, czerwonym autobusem, tak zwanym „ogórkiem”. Mieszkańcy, ale i turyści odwiedzający Białystok będą mogli wybrać się na ciekawą wycieczkę. Podróż zabytkowym Jelczem odbywa się z udziałem przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

– Wycieczki zabytkowymi autobusami cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zapraszamy wszystkich chętnych na przejażdżki prawie do końca września – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki, o czym czytamy na miejskim portalu.

CZYTAJ TAKŻE: 500 plus z wyrównaniem. Kto w sierpniu dostanie więcej pieniędzy?

Kultowa atrakcja wróciła! Kto chętny na przejażdżkę zabytkowym autobusem?

- Przejazdy odbywają się w reżimie sanitarnym związanym z zagrożeniem epidemicznym. Pojazd jest dezynfekowany, dostępna jest w nim tylko część miejsc siedzących, wymagane jest zakrywanie ust i nosa przez uczestników wycieczek – informują białostoccy urzędnicy. Wycieczki są w każdą niedzielę do 26 września i odbywają się w godzinach: 11.00, 12.00 i 13.00. Wyjazd z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).

Na każdy przejazd obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w punkcie informacji turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich, który jest czynny codziennie od 8.00 do 18.00, w weekendy 8.00-20.00. Miejsce w autobusie można zarezerwować także wysyłając maila na adres: [email protected]. Jak czytamy dalej w komunikacie - rezerwacje dokonywane są na bieżący miesiąc. Rezerwacje na następny miesiąc przyjmowane będą od 25 dnia bieżącego miesiąca.

Podpalacz z Zamościa. Nowe nagranie z monitoringu
Sonda
Czy masz już plany na wakacje?
Źródło: Kultowa atrakcja wróciła! Kto chętny na przejażdżkę zabytkowym autobusem?
Nasi Partnerzy polecają