Kuźnica

i

Autor: PAP / Ministerstwo Obrony Narodowej Kuźnica

Kuźnica: ŚMIERĆ UCHODŹCY w obozie na granicy - wiadomość przekazali migranci

2021-11-11 10:07

Wszystko wskazuje na to, że w obozie uchodźców na granicy Polski i Białorusi zmarła jedna z przebywających tam osób. Chodzi o 14-letniego Kurda. Wiadomość została przekazana przez dwóch migrantów.

Śmierć w obozie uchodźców na polsko-białoruskiej granicy w Kuźnicy - taka wiadomość pojawiła się w mediach w środę wieczorem, 10 listopada. Nie ma na ten temat żadnej informacji pochodzącej od polskich czy białoruskich służb, ale donoszący o tym serwis OKO.press powołuje się na dwóch migrantów przebywających w obozie. Chodzi o 14-letniego Kurda. W przekazanej informacji możemy też przeczytać o przyczynie jego śmierci. Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, będzie to kolejny przypadek zgonu uchodźcy od początku kryzysu migracyjnego w Polsce. Co pojawiło się w wiadomości? O tym w dalszej części artykułu.

Gigantyczna kolejka tirów do przejścia granicznego Polska-Białoruś w Bobrownikach

Przyczyny śmierci 14-letniego uchodźcy

Z informacji uzyskanych przez OKO.press wynika, że chłopak zmarł z wyziębienia. Dziennikarze pytali o to migranta, z którym już wcześniej nawiązali kontakt. Powiedział on, że 14-latka zabrali białoruscy pogranicznicy. Wiadomość o śmierci potwierdził później drugi kontakt dziennikarzy w obozie na granicy. Niestety łączność z migrantami zanika, gdyż w ich telefonach wyczerpują się baterie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kuźnica: ŚMIERĆ UCHODŹCY w obozie na granicy - wiadomość przekazali migranci