fot. archiwalne - remont Wojska Polskiego w Łomży

i

Autor: mszzz

Łomża dostała prawie 4 mln zł na remont Wojska Polskiego. Wiemy, kiedy ruszą prace [Audio]

2021-05-24 12:14

Miasto Łomża dostało kilkumilionowe dofinansowanie na remont kawałka ulicy Wojska Polskiego. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Kiedy ruszą prace? Co obejmą roboty? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Na generalną przebudowę czeka już ostatni fragment ulicy Wojska Polskiego w ciągu drogi krajowej numer 61 w Łomży. Chodzi o nieco ponad półkilometrowy odcinek ulicy między kościołem św. Brunona a rondem z ulicą Poznańską.

To właśnie na ten remont Łomża dostała dofinansowanie w wysokości niecałych 4 milionów złotych. To kasa z rezerwy subwencji ogólnej na drogi samorządowe na rok 2021. Wartość całej inwestycji opiewa na kwotę 8 milionów złotych. Co obejmie remont?

POSŁUCHAJ, co o dofinansowaniu i remoncie Wojska Polskiego mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Podlaskie. Kontrabanda w litewskiej ciężarówce. Papierosy warte 6 mln zł!

Swoim zakresem obejmuje remont konstrukcji drogi oraz nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, dwóch zatok autobusowych, wysepek kanalizujących skrzyżowania. W ramach zadania przeprowadzony zostanie remont kanalizacji deszczowej w zakresie niezbędnym do prawidłowego odprowadzenia wód opadowych, polegający na wymianie wpustów oraz pokryw studni kanalizacji deszczowych wraz z montażem pierścieni odciążających - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Łomży.

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant

Dodajmy, że w ostatnim czasie zostały wyremontowane inne kawałki ulicy Wojska Polskiego w Łomży. W 2019 roku drogowcy pracowali na odcinku pomiędzy ulicą Polową a ulicą Sikorskiego, a w ubiegłym prace objęły odcinek do ulicy Spokojnej.

Realizacja jeszcze w tym roku

Jeśli chodzi o remont, na który miasto teraz dostało dotację, to, jak zapowiadają władze miasta, ma zostać wykonany jeszcze w tym roku. Prace mogą ruszyć już w lipcu, a ich zakończenie planowane jest w drugiej połowie tego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Łomża dostała prawie 4 mln zł na remont Wojska Polskiego. Wiemy, kiedy ruszą prace [Audio]