Majówka 2021. Mieszkańcy Białegostoku odebrali od miasta sadzonki dębów

2021-04-30 13:56 Maciej Łozowski
Mieszkańcy Białegostoku odebrali od miasta sadzonki dębów
Autor: UM Białystok Mieszkańcy Białegostoku odebrali od miasta sadzonki dębów

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja mieszkańcy Białegostoku zostali obdarowani sadzonkami dębów. Miasto kupiło dla białostoczan 230 drzewek. W ten sposób zostały zainaugurowane obchody majowych świąt.

Piątkowa akcja przekazywania drzewek rozpoczęła się o godz. 12.00 w parku Planty. Dęby, będące symbolem siły, potęgi i trwałości, były rozdawane w ramach upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy, którzy otrzymali sadzonki, będą mogli je posadzić na swoich działkach, w ogródkach.

– Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa te majowe święta już po raz drugi będziemy obchodzić bez uroczystości z udziałem mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Bardzo bym chciał, żeby było inaczej. Postaraliśmy się jednak, aby tegoroczna majówka była mimo wszystko radosna, a nasze miasto – kolorowe i odświętne. Białystok będzie przystrojony w biało-czerwone barwy. Do dekorowania swoich okien i balkonów zachęcam też białostoczan.

W sobotę (1 maja) będziemy obchodzić 17. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji miasto zostanie udekorowane polskimi i unijnymi flagami. W samo południe, w centrum, ma zostać odtworzona „Oda do radości”.

Raport z Anteny 29.04

Kolejnego dnia (2 maja) w centrum miasta zostaną ustawione stojaki, z których mieszkańcy będą mogli brać kokardy narodowe. Przygotowaliśmy 8 stojaków z 4 tys. kokard. W samo południe flaga na maszcie stojącym przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego zostanie podniesiona. Można też będzie usłyszeć hymn Polski.

Z kolei 3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o godz. 9.00 prezydent Tadeusz Truskolaski złoży kwiaty przy obelisku w Parku Konstytucji, a o godz. 12.00 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. W południe można będzie usłyszeć hymn Polski, „Śpij kolego” oraz „Witaj majowa jutrzenko”.

Źródło: Informacje prasowe UM w Białymstoku

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: Majówka 2021. Mieszkańcy Białegostoku odebrali od miasta sadzonki dębów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany