Miasto Białystok wsparło kluby sportowe. Łącznie wyda ponad 3 mln zł

i

Autor: UM Białystok/Dawid Gromadzki Miasto Białystok wsparło kluby sportowe. Łącznie wyda ponad 3 mln zł

Miasto Białystok wsparło kluby sportowe. Łącznie wyda ponad 3 mln zł

2022-01-20 12:11

56 sportowych klubów z Białegostoku otrzymało od władz miasta wsparcie z budżetu na 2022 rok. To środki, które wesprą ich działalność w pierwszym najbliższym półroczu.

W środę (19 stycznia) miasto Białystok podpisało umowy z siedmioma klubami sportowymi, które otrzymały najwyższe dotacje na szkolenia sportowe oraz uczestnictwo w zorganizowanej rywalizacji sportowej w pierwszym półroczu 2022 roku.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok. Początek rundy wiosennej bez środkowego obrońcy. Przejdzie operację

- Wspieramy sport, bo jest to ważna dziedzina życia. A dlaczego go kochamy? Bo sport to zdrowie i chociaż większość z nas uprawia go jedynie amatorsko, to czasami chcemy popatrzeć na taką rywalizację na najwyższym poziomie – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Najwyższe dotacje otrzymały Łyżwiarski Klub Sportowy Juvenia Białystok (240 tys. zł), Uczniowski Klub Sportowy Dojlidy (240 tys. zł), Klub Sportowy Podlasie i Podlaskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (220 tys. zł), Klub Sportowy Białostocka Akademia Siatkówki (200 tys. zł) i Białostocka Akademia Siatków (200 tys. zł).

BIŁ i DUSIŁ swoje KOCHANKI. Gwałtowne romanse Sławomira Mrożka l Historia z Koprem
Źródło: Miasto Białystok wsparło kluby sportowe. Łącznie wyda ponad 3 mln zł