Miasto przygotowuje elektroniczną wersję karty mieszkańca. Co to oznacza?

2021-04-30 9:48 hz PAP.
Suwałki
Autor: Krzysztof Mierzejewski Suwałki

Około 300 tys. zł ma kosztować zmiana Suwalskiej Karty Mieszkańca z plastikowej na elektroniczną. Z karty korzysta w Suwałkach prawie 32 tys. osób z 70 tys. wszystkich mieszkańców.

Magistrat poinformował, że karty w formie elektronicznej będą działały jeszcze w tym roku. Urzędnicy przekonują, że ma to ułatwić i usprawnić cały system i możliwość zarządzania programem. Samorząd ogłosił przetarg na wdrożenie programu. Niedługo wybierze wykonawcę.

- Warstwa elektroniczna pozwoli na rozbudowanie funkcji karty – powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. - Będziemy mogli ją wykorzystać na przykład w komunikacji miejskiej. Będziemy mogli również automatycznie przedłużać ich ważność bez konieczności wydawania nowego dokumentu. To spowoduje ograniczenie kosztów funkcjonowania systemu, ale będzie też stanowiło duże udogodnienie dla mieszkańców Suwałk.

Suwalska Karta Mieszkańca została wdrożona 1 września 2018 r. Karty były wydawane z terminem ważności na dwa lata. W 2020 r., gdy rozpoczęła się pandemia rada miasta przyjęła uchwałę, aby wydłużyć ten termin o dwa lata. Program ulg cały czas ewoluuje. Do pierwotnego pakietu zniżek z 2018 r. dodano na przykład możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla osób niepełnosprawnych.

Raport z Anteny 29.04

Magistrat informuje, że mimo pandemii w 2020 r. mieszkańcy Suwałk skorzystali ze zniżek łącznie na kwotę 1,339 mln zł. Największe ulgi otrzymali rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli. Była to kwota ponad 600 tys. zł.

Aktualnie zarejestrowane są 31 644 karty. Najwięcej jest zwykłych – 20 631, dla osób niepełnosprawnych – 1043, dla rodzin wielodzietnych – 5440 i dla seniorów – 4530. (PAP)

Źródło: Miasto przygotowuje elektroniczną wersję karty mieszkańca. Co to oznacza?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany