protest przy strazy granicznej

i

Autor: Paweł Jakubowski

"Miejsce dzieci nie jest w lesie". Protest przed siedzibą Straży Granicznej w Michałowie

2021-10-23 17:10

Przed siedzibą Straży Granicznej w Michałowie kilkaset osób zaprotestowało wobec nieludzkiemu traktowania uchodźców na polsko- białoruskim pograniczu. W Michałowie pojawiły się również byłe pierwsze damy: Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska.

Inicjatorkami akcji "Matki na granicę" są działaczki z Dolnego śląska, a wsparły ich kobiety z różnych regionów Polski, które w sobotę (23.10) pojawiły się w Michałowie.

Ponad 300 osób trzymało w rękach transparenty i skandowało: "Stop torturom na granicy", "W lesie zbierajmy grzyby, nie ciała", "Tam umierają dzieci", "Stop łapankom na granicy" czy "Miejsce dzieci nie jest w lesie".

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska odczytały apel, w którym domagały się, aby do strefy objętej stanem wyjątkowym były dopuszczone organizacje humanitarne oraz dziennikarze.

- Szczególnie nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci.  Państwo polskie ma wystarczająco dużo instrumentów, by oddzielić tych, którzy niosą zagrożenie od tych, którzy potrzebują pomocy - brzmiała treść apelu

Zaskakujące prognozy gospodarcze na 2022 rok
Źródło: "Miejsce dzieci nie jest w lesie". Protest przed siedzibą Straży Granicznej w Michałowie