Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska na Krywlanach

i

Autor: shutterstock Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska na Krywlanach

Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska na Krywlanach

2021-07-19 11:14

Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska na Krywlanach i nie obawiają się jego rozwoju – taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego w marcu 2021 r. przez Pracownię Rozwoju Miast – czytamy na stronie białostockiego magistratu. Niemal 63 proc. ankietowanych uważa, że lotnisko w Białymstoku jest potrzebne.

Wyniki badań przeprowadzonych wśród mieszkańców wskazują, że białostocczanie chcą lotniska. Niemal 63% ankietowanych uważa, że lotnisko w Białymstoku jest potrzebne. Prawie 53% badanych wskazuje rozwój infrastruktury lotniskowej za jedną z najważniejszych spraw do rozwiązania w mieście. - Blisko 89% biorących udział w badaniu uznaje, że potrzebne jest zapewnienie dobrze płatnych miejsc pracy. Lotnisko może się do tego przyczynić – czytamy na portalu białostockiego magistratu.

Jakie korzyści widzą mieszkańcy? To przede wszystkim powstanie atrakcyjnych miejsc pracy (blisko 42% badanych), a także szansa na dalszy rozwój miasta (prawie 45%), możliwość lotu na wakacje z Białegostoku (ponad 42%) i zachęta dla inwestorów (ponad 32%). Jednocześnie 65% respondentów deklaruje, że nie ma żadnych obaw związanych z rozwojem lotniska.

CZYTAJ TAKŻE: Robert Ciulkin zdobył Mount Everest w Białymstoku, aby pomóc choremu Nikosiowi

Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska na Krywlanach

– Wyniki tych badań pokazują, że białostoczanie popierają decyzję o potrzebie budowy lotniska na Krywlanach i mają świadomość, że ta inwestycja może w dużym stopniu przyczynić się do rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

Dane zawarte w raporcie pochodzą z badania opinii mieszkańców Białegostoku, które zostało przeprowadzone przez Pracownię Rozwoju Miast w dniach 23–25 marca 2021 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo).

Ostre sceny seksu na plaży w Mielnie. Kochali się na oczach tłumów
Źródło: Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska na Krywlanach