Korwin młodzieżówka

i

Autor: Paweł Jakubowski

Młodzieżówka partii KORWiN chce legalizacji marihuany

2022-02-05 15:42

Przedstawiciele białostockiej młodzieżówki KORWiN chcą, aby posiadanie marihuany nie było już przestępstwem. Apelują do rządzących o zmianę przepisów.

Apel młodzieżówki jest reakcją na ostatnie zatrzymania rapera Maty za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Młodzi dla Wolności podkreślają, że w wolnym państwie człowiek nie powinien mieć zakazu spożywania substancji, jeżeli chcę taką zażyć.

- Czy naprawdę, jeżeli ktoś zapali w swoim domu marihuanę, powinien za to "iść siedzieć" - pyta przewodniczący białostockiej młodzieżówki KORWiN Paweł Wnorowski

Zdaniem Młodych dla Wolności marihuana nie jest szkodliwa społecznie bardziej niż inne używki. Dlatego apelują do partii rządzącej o wyciągniecie z zamrażarek sejmowych zgłaszanych wcześniej projektów ustaw w tej sprawie.

Młodzi działacze chcą dekryminalizacji marihuany, również z powodu korzyści dla budżetu państwa. I dodają, że to sposób walki z czarnym rynkiem, który w naszym kraju ma się całkiem dobrze.

- Mimo tego, że jest zakaz posiadania, kupowania i zażywania marihuany, ludzie i tak wiedzą w jaki sposób ją zdobyć i jak ją spożytkować- podkreśla Kacper Seweryn.

Zdaniem młodzieżówki, nie powinniśmy robić tabu z marihuany i rozważyć najlepszą opcję, czyli legalizację tego środka. 

Młodzieżówka KORWiN podkreśla, że marihuana na kilkadziesiąt zastosowań w przemyśle.

Viki Gabor robi napad na serce. Odwiedziliśmy ją na planie klipu!
Źródło: Młodzieżówka partii KORWiN chce legalizacji marihuany