Na ulicach zaroiło się od "suszarek". Policja złapała 474 osób jednego dnia [ZDJĘCIA]

2021-01-14 13:18 hz
Akcja Bezpieczny pieszy na podlaskich drogach [ZDJĘCIA]
Autor: KWP Białystok

Podlaska policja prowadziła akcję "Bezpieczny pieszy". W okolicach przejść mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Przez cały dzień ujawnili 474 wykroczenia, z czego 364 zostały popełnione przez kierowców, a 110 przez pieszych.

W środę na podlaskich drogach 138 policjantów ruchu drogowego zwracało szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Przez cały dzień ujawnili 474 wykroczenia, z czego 364 zostały popełnione przez kierowców, a 110 przez pieszych.

Białstoccy policjanci podkreślają, że podstawą bezpieczeństwa pieszych jest przechodzenie przez jezdnię według trzech podstawowych zasad:

  • zatrzymania się przed jezdnią,
  • upewnienia się co do możliwości bezpiecznego wejścia na jezdnię i dopiero po wykonaniu tych czynności,
  • przechodzenia przez jezdnię.

Mundurowi przestrzegają jednocześnie przed korzystaniem z telefonu komórkowego w trakcie wchodzenia na "pasy", ponieważ utrudnia to obserwację otoczenia, zwiększając ryzyko wypadku drogowego.

Policjanci przypominają również kierowcom, że wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu, mogą zakończyć się tragicznie.  

Zielona Góra: Piesza przeleciała kilkadziesiąt metrów! Kierowca nie hamował!