Niektóre szpitale mają zapewnić jeszcze więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19

2021-04-02 13:29 PAP. hz
Szpital COVID-19
Autor: pixabay Podlaskie. Więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19 / Zdjęcie ilustracyjne

W najbliższych dniach w kilku szpitalach w Podlaskiem zwiększy się liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 – poinformował w piątek PAP Podlaski Urząd Wojewódzki. Więcej miejsc ma zapewnić szpital uzdrowiskowy w Supraślu i szpitale w Mońkach i Hajnówce.

Są już wydane decyzje w tej sprawie.

Szpital uzdrowiskowy w Supraślu prowadzony przez firmę Holmed ma na mocy decyzji Ministerstwa Zdrowia zwiększyć liczbę łóżek covidowych o 30 i po zmianie będzie ich zapewniał 95, w tym dwa miejsca intensywnej terapii.

Od trzeciego kwietnia szpital w Mońkach ma zapewnić 15 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 lub z zakażeniem koronawirusem. Dotąd były tam jedynie dwa miejsca dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

Szpital w Hajnówce ma od 5 kwietnia zapewnić o 26 łóżek covidowych więcej. Obecnie ma ich 61, w tym pięć intensywnej terapii. Po zmianie, w hajnowskim szpitalu ma być 87 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym pięć intensywnej terapii - poinformowała PAP Kamila Ausztol z biura prasowego wojewody podlaskiego.

Szpital w Mońkach i monieckie starostwo opublikowały w ostatnich dniach ogłoszenia, w których poszukiwany jest personel medyczny do pracy na pododdziale covidowym. Potrzeba lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i opiekunów medycznych.

Raport z Anteny 01.04

Podlaskie utrzymuje się w grupie regionów, gdzie notuje się najmniej zakażeń koronawirusem. Obecnie w regionie w szpitalach jest 1559 łóżek covidowych (dane z czwartku). Z codziennych danych urzędu wojewódzkiego wynika, że zajętych jest cały czas ok. 870 miejsc i ok. 90 ze 131 respiratorów.

Na przykład w piątek w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku na oddziale covidowym było hospitalizowanych 19 pacjentów, to mniej niż ostatnio, gdy było to nawet powyżej 30 osób - poinformował PAP rzecznik szpitala Rafał Tomaszczuk. Dodał, że na oddziale intensywnej terapii dla pacjentów z COVID-19, gdzie jest 11 miejsc, w piątek zajętych było 7. (PAP)

Źródło: Niektóre szpitale mają zapewnić jeszcze więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19
Nasi Partnerzy polecają