Nowoczesny radiowóz trafił na Podlasie. To pierwszy taki pojazd w komendzie [ZDJĘCIA]

2021-08-25 8:46 hz
Nowoczesny radiowóz w monieckiej komendzie [ZDJĘCIA]
Autor: KPP Mońki

Hybrydowa Toyota Rav 4 trafiła do Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Auto zakupił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Radiowóz służyć będzie dzielnicowym z Posterunku Policji w Goniądzu.

Do Komendy Powiatowej Policji w Mońkach trafił pierwszy hybrydowy radiowóz Toyota Rav 4. Jak poinformowała KPP, zakup pojazdu typu SUV dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach umowy o realizację zadania pod nazwą Zakup specjalistycznego pojazdu typu SUV w technologii hybrydowej w celu usprawnienia realizacji zadań Policji związanych z ochroną przyrody na terenie powiatu monieckiego umożliwiający poruszanie się i podjęcie działań prewencyjnych na terenach prawnie chronionych (Biebrzański Park Narodowy).

Nowoczesny radiowóz w monieckiej policji

Nowy radiowóz służyć będzie dzielnicowym z Posterunku Policji w Goniądzu. Toyotę Rav 4 napędza silnik spalinowy przy wsparciu silnika elektrycznego o łącznej mocy 178 koni mechanicznych. Pojazd został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Wartość nowego pojazdu to ponad 180 tysięcy złotych.

Modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby policjantów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Źróło: KPP Mońki

Policjanci strzelali w opony i taranowali radiowozem uciekiniera
Źródło: Nowoczesny radiowóz trafił na Podlasie. To pierwszy taki pojazd w komendzie [ZDJĘCIA]