Zakończenie roku szkolnego

i

Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

O której zakończenie roku szkolnego 2021 w Białymstoku? [DATA, GODZINA]

2021-06-21 12:30

O której zakończenie roku szkolnego 2021 w Białymstoku? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu uczniów z niecierpliwością oczekujących oficjalnego rozpoczęcia wakacji. Tradycyjnie w szkołach odbędą się apele podsumowujące kolejny nietypowy rok szkolny. O której zaplanowano je w białostockich szkołach?

Zakończenie roku szkolnego to moment podsumowania 10-miesięcznego okresu nauki. Uczniowie odbierają świadectwa potwierdzające promocję do następnej klasy oraz wyróżnienia i nagrody za dobre stopnie. Jednocześnie z placówkami żegnają się uczniowie klas ostatnich.

Zobacz też: Rok szkolny 2021/2022 HYBRYDOWO?! Minister Edukacji rozwiewa wątpliwości! Co na to uczniowie?

O której zakończenie roku szkolnego 2021 w Białymstoku?

W tym roku szkolnym podobnie jak w ubiegłym, zarówno nauczycieli jak i uczniów dotknęła pandemia oraz związana z nią nauka zdalna bądź hybrydowa. W ostatnich tygodniach sytuacja związana z nowymi zakażeniami koronawirusem poprawiła się jednak na tyle, ze ministerstwo edukacji podjęło decyzję o powrocie do szkół wszystkich uczniów, w związku z czym apele w szkołach odbędą się stacjonarnie.

O której zakończenie roku szkolnego 2021 odbędzie się w Białymstoku? Na którą godzinę uczniowie powinni pojawić się w wybranych szkołach?

Oficjalna data zakończenie roku szkolnego 2020/2021 to piątek, 25 czerwca. W większości szkół apel rozpoczyna się o godz. 9 lub 10. Uczniowie powinni jednak dokładnie śledzić informacje na stronach wybranych placówek lub po prostu zorientować się w swojej szkole, o której mają pojawić się na zakończeniu roku szkolnego.

Raport z anteny 21.06, godz.10
Źródło: O której zakończenie roku szkolnego 2021 w Białymstoku? [DATA, GODZINA]