Oświetlenie uliczne w Łomży działa już dłużej!

i

Autor: fot. pixabay.com/Oświetlenie uliczne w Łomży działa już dłużej!

Oświetlenie uliczne w Łomży działa już dłużej!

2022-01-24 11:03

Zaszły zmiany w godzinach oświetlania ulic w Łomży. Latarnie włączają się szybciej, a wyłączają później. To w związku z zapewnieniem większego bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego na terenie miasta. Poniżej szczegóły.

Latarnie w Łomży nie posiadają czujnika zmierzchu. Są one uruchamiane włącznikiem czasowym na podstawie zegara astronomicznego. Włączanie i wyłączanie jest automatycznie dostosowywane do zmian w godzinach wschodu i zachodu słońca - w zależności od pory roku.

Oświetlenie w Łomży działa dłużej

Urząd Miejski w Łomży poinformował nas, że czas działania oświetlenia ulicznego w Łomży uległ zmianie. Teraz ulice są oświetlane dłużej. Latarnie zostają włączane 5 minut po zachodzie słońca, a wyłączone 15 minut przed wschodem słońca.

Podlaskie. Leśna bimbrownia koło Gródka zlikwidowana

Jeszcze do niedawna w miesiącach zimowych latarnie ruszały 15 minut po zachodzie słońca, a były wyłączane 35 minut przed wschodem. Teraz się to zmieniło i nowe zimowe czasy uruchamiania oświetlenia będą obowiązywać do końca lutego.

Temat oświetlenia ulicznego pojawił się na ostatniej sesji Rady Miasta. Radny Tadeusz Kowalewski dopytywał o stanowisko miasta w tej sprawie. Wiceprezydent Andrzej Garlicki poinformował o decyzji o wydłużeniu czasu działania latarni, ale wskazywał, że wiążą się z tym znacznie większe opłaty za prąd, a co za tym idzie, wzrosną wydatki bieżące.

Z uwagi na poranne i popołudniowe godziny szczytu komunikacyjnego i związane z tym wschody i zachody Prezydent Łomży podjął decyzję, aby te czasy zmienić, wydłużyć je do marca - powiedział nam Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Od marca czas ten zostanie skrócony. Latarnie uliczne będą włączane 25 minut po zachodzie słońca, a wyłączane 45 minut przed wschodem słońca.

Sonda
Czy zimą latarnie w Łomży powinny działać dłużej?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Oświetlenie uliczne w Łomży działa już dłużej!