Otwarcie siłowni, basenów i klubów fitness w Białymstoku od 28 maja

i

Autor: BOSiR Otwarcie siłowni, basenów i klubów fitness w Białymstoku od 28 maja

Otwarcie siłowni, basenów i klubów fitness w Białymstoku już od 28 maja

2021-05-27 8:54

Od 28 maja otwarte będą siłownie, baseny, pływalnie czy kluby fitness w całej Polsce. To kolejny etap luzowania obostrzeń, tym razem dotyczący sportu. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich, którzy z utęsknieniem czekali na możliwość poćwiczenia lub popływania poza domem. Co przygotował?

Już nie tylko dla dzieci i młodzieży na zajęcia zorganizowane czy członków kadry narodowej polskich związków sportowych, ale dla wszystkich amatorów pływania bez ograniczeń wiekowych. Od piątku pływalnie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są dostępne także dla osób dorosłych. Wszystkie obiekty są gotowe na przyjęcie amatorów pływania, sportu i rekreacji w wodzie oraz wypoczynku w strefach SPA.

Otwarte pływalnie i baseny w Białymstoku od 28 maja - limity osób

Należy pamiętać, że poszczególnych obiektów dotyczą specjalne zasady. Pływalnie mogą działać tylko przy 50-procentowym obłożeniu. Oznacza to, że w Pływalni Rodzinnej przy ul. Stromej 1a jednorazowo może przebywać do 75 osób, a na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 4 – do 60 osób.

Od początku maja 2021 r. Pływalnia Rodzinna, Pływalnia Sportowa i Pływalnia Kameralna są czynne głównie na zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży, czyli m.in. na nauki pływania. Teraz, od 28 maja takie zajęcia będą organizowane także dla dorosłych. Zajęcia zostaną wznowione zgodnie z dotychczasowymi harmonogramami.

Ponadto od czerwca BOSiR wprowadza do oferty nową usługę – aqua zumbę. To połączenie tańca i  fitnessu przy gorących latynoskich rytmach. Zajęcia będą się odbywały na  Pływalni Rodzinnej przy ul. Stromej 1a w środy i niedziele w godz. 18:00-18:45. Nie trzeba się zapisywać, ani rezerwować miejsc. Wystarczy odpowiednio wcześniej przed ćwiczeniami przyjść na pływalnię przy ul. Stromej 1a. Szczegółowe informacje pod nr 85 662 87 03.

Raport z anteny 26.05, godz.10

Ponadto BOSiR wznawia zajęcia aqua aerobiku. W grafikach pojawi się więcej zajęć, do których zaangażowani zostaną nowi instruktorzy. Treningi będą się odbywały od czerwca, we wtorki i czwartki na Pływalni Sportowej oraz w środy i niedziele na Pływalni Rodzinnej, a niemal codziennie na Pływalni Kameralnej.

Na Pływalni Kameralnej, zgodnie z dotychczasowymi grafikami wracają zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym oraz korygujące wady postawy z fizjoterapeutką. Szczegółowe informacje na stronie pod tym linkiem. 

Pływalnie BOSiR w końcu są czynne także dla klientów indywidualnych. W godzinach otwarcia obiektów możliwe jest pływanie rekreacyjne oraz korzystanie ze wszystkich stref i urządzeń. 

Baseny i pływalnie otwarte w reżimie sanitarnym

Pływalnie działają w reżimie sanitarnym. W kolejkach, w holach, w przebieralniach, przy natryskach, a także podczas pływania i korzystania z atrakcji obowiązuje zachowanie dystansu od innych osób (nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących). Wewnątrz pływalni, aż do wizyty w przebieralni, obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką. 

Przed wejściem trzeba zdezynfekować dłonie. Bezpośrednio przed szatnią i kasą może przebywać jedna osoba. Zalecamy korzystanie z płatności zbliżeniowych. Zdezynfekować dłonie należy także po zakupieniu biletu wstępu oraz opuszczając obiekt.

Standardem dla każdego użytkownika obiektu powinno być umycie całego ciała przed wejściem do wody, a w saunach rozkładanie ręcznika pod całą powierzchnią ciała, która styka się z ławą (także pod stopami).

Źródło: Otwarcie siłowni, basenów i klubów fitness w Białymstoku już od 28 maja