Pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych w Podlaskiem. Ruszyły szczepienia [ZDJĘCIA]

2021-04-19 13:22 Maciej Łozowski
Pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Masowych w Siemiatyczach [ZDJĘCIA]
Autor: UM w Siemiatyczach

Punkt Szczepień Powszechnych w Siemiatyczach rozpoczął szczepienia pierwszych osób z terenu powiatu siemiatyckiego. Mieści się on w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Świętojańskiej. To tutaj mieszkańcy mogą w sposób bezpieczny i sprawny przyjąć szczepionkę.

Szczepienia w Punkcie Szczepień Masowych w Siemiatyczach rozpoczęły się w poniedziałek, 19 kwietnia, około godziny 10. Wykonują je zespoły medyczne (lekarze i pielęgniarki z SP ZOZ w Siemiatyczach). W utrzymaniu porządku pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – z 14. Batalionu Lekkiej Piechoty z Hajnówki.

Punkt Szczepień Masowych w Siemiatyczach - jak się zapisać?

Punkt Szczepień Masowych w Siemiatyczach funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00. Powstał w ramach rządowego pilotażowego programu, współdziałaniu Powiatu Siemiatyckiego z Miastem Siemiatycze oraz wszystkimi gminami z terenu powiatu. Osoby, które chciałyby się zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19, mogą to zrobić:

  • korzystając z infolinii 989,
  • poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl,
  • wysyłając SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • zapisując się telefoniczne w gminach (wykazy numerów telefonów dostępne są na stronach internetowych wszystkich gmin z terenu powiatu siemiatyckiego).

Jak informuje Urząd Miejski w Siemiatyczach, na szczepienia w PSP mogą zapisywać się także osoby spoza powiatu siemiatyckiego.

Raport z anteny 19.04, godz.10
Źródło: Pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych w Podlaskiem. Ruszyły szczepienia [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany