szkoła

i

Autor: pixabay.com szkoła

Pijana 10-latka w szkole - w jej plecaku znaleziono alkohol

2021-10-03 9:31

Uczennica jednej ze szkół podstawowych w Łomży przyszła na lekcje pod wpływem alkoholu! Dziewczynka ma zaledwie 10 lat! Sprawą zajęła się tamtejsza policja i sąd rodzinny. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule.

Pijana 10-latka w szkole podstawowej w Łomży - taka wiadomość obiegła polskie media! Do zdarzenia doszło w środę, 29 września, co dla serwisu radio.bialystok.pl potwierdziła Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Tego dnia dyżurny komendy przyjął zgłoszenie mówiące, że w jednej z łomżyńskich szkół podstawowych znaleziono alkohol w plecaku 10-letniej uczennicy. Ona sama zaś mogła być pod jego wpływem. Jak donosi Super Express Białystok, stan dziewczynki zauważył nauczyciel, który następnie przeszukał jej plecak i wezwał na miejsce policję. Funkcjonariusze, w obecności opiekuna prawnego, przebadali dziecko na obecność alkoholu w organizmie. Wskazania alkomatu były szokujące!

XVII Zaduszki Na Matysce. Wyjątkowa lekcja historii.

Ponad pół promila w wydychanym powietrzu

Badanie alkomatem wykazało około 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja zajęła się ustaleniem tego, skąd 10-latka zdobyła alkohol i gdzie go wypiła. Sprawą zajął się sąd rodzinny. Ewentualne konsekwencje ponosić więc będą opiekunowie dziecka.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pijana 10-latka w szkole - w jej plecaku znaleziono alkohol